Соціальні працівники БО “Світло надії” обговорили результати впровадження проекту HealthLink на Полтавщині
08 Травня 2018

Сьогодні соціальні працівники БО “Світло надії”, які працюють по всій Полтавській області, обговорили перші результати реалізації проекту HealthLink: “Прискорення заходів з подолання ВІЛ/СНІДу в Україні”.

“Проект в області стартував у березні цього року і вже має перші результати: із 19 протестованих на ВІЛ у 4 виявили позитивний ВІЛ-статус. Соціальними працівниками була проведена робота з доведення та постановки клієнтів на диспансерний облік, один розпочав АРТ, троє готуються до призначення терапії”, - розповідає Олександр Соляник, керівник медико-соціальної служби БО “Світло надії”.

Під час зустрічі обговорили алгоритми впровадження проекту по залученню статевих партнерів ЛЖВ до тестування на ВІЛ швидкими тестами, особливості проведення сесій згідно з методологією «Здоров’я партнера» та як проводити переадресацію клієнтів до кабінету «Довіра» у випадку позитивного результату тестування з метою проходження дообстеження. В разі підтвердження позитивного результату швидкого тесту - супровід та підтримку клієнта, доведення до диспансерного обліку та початку прийому АРТ. Окрім цього, розглянули порядок заповнення документації та подання звітності.  

“Реакція людей, коли вони дізнаються про свій ВІЛ-позитивний статус може бути дуже різною. Від істерики до грубощів. Вони закриваються та відмовляються розповідати про особисте життя. Тому, якщо напряму запитати, хто твій статевий партнер і чи проходив він тестування, людина закривається і ми не отримаємо ніякої інформації. Важливо націлити клієнта на довірливе спілкування, запитати чи є якість проблеми з тестуванням партнера, провести оцінку ризиків”, - коментує Марина Переверзова, соціальний працівник БО “Світло надії”.  

Проект HealthLink: "Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні", впроваджується Мережею ЛЖВ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.