Ольга Клименко: "Туберкульоз - не просто хвороба. Це відображення соціального стану країни!"
11 Травня 2018

Представники спільноти людей, постраждалих від туберкульозу "TBpeopleUkraine", Оля Клименко та Олександр Солянник, відвідали Полтавський обласний протитуберкульозний диспансер. Із головним лікарем Володимиром Печерицею обговорили низку важливих питань та шляхи їх вирішення. Перш за все - впровадження медичної реформи в галузь фтизіатрії. "Туберкульоз - не просто хвороба. Це відображення соціального стану країни! Одужання пацієнта не повинно залежати від того, наскільки лікарі проти розформування диспансерів, звільнять фтизіатрів чи ні. Про це має піклуватись держава! А ми повинні бути впевнені, що лікарі орієнтуватимуться на потреби пацієнта. Ми будемо підтримувати хворих на  шляху до одужання, як робимо це вже у 11 областях України", - зауважила Ольга Клименко.

Із жовтня 2018 року на Полтавщині, стане доступним лікування на схемі з препаратом "Бедаквилін" для 16 осіб. Це велике досягнення та шанс на життя для людей з формою туберкульозу широкої медикаментозної стійкості. "Ми маємо сприйняти той факт, що туберкульоз стосується кожного і зробити все можливе для подолання епідемії в нашій державі. Наслідки хвороби залишаються з людиною на все життя", - пояснив Олександр Соляник.

Серед факторів складностей в лікуванні, пацієнти з якими зустрічалися представники TBpeople, відмічають:

-відсутність аптек на території стаціонару;

-відсутність психолога;

-страх розкриття діагнозу, через можливий прояв дискримінації зі сторони оточуючих.

"Із пацієнтами ми також поговорили про міфи щодо туберкульозу. Багатьох із них здивував той факт, що ця хвороба не передається побутовим шляхом", - розповіла Ольга Клименко.

Візит відбувся в рамках програмного компоненту 10М "Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти" проекту "Сталі системи охорони здоров'я 100% життя", що реалізується БО "Світло надії" за підтримки БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".