У Львові провели процес закупівлі послуг забезпечення підтримки та догляду ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей
16 Травня 2018

Процес закупівлі соціальних послуг ВІЛ-інфікованим дітям через  Prozorro був проведений у Львівській області. Процедура виявилася дуже дієвою, оскільки механізм роботи системи електронних закупівель дозволяє ефективне та прозоре використання бюджетних коштів.

Реалізація ініціативи проходила у декілька етапів. Спочатку, неурядова організація разом з профільним департаментом охорони здоров’я визначила потреби у соціальних послугах. Сформувавши свої пропозиції у офіційному листі, на сесії обласної ради несли зміни і затвердили кошти  у місцеву програму щодо підтримки і догляду ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

“Першочергово ми провели аналітику потреби, потім зробили розрахунки, а саме, скільки потрібно соціальних послуг, для яких ключових груп населення та яка сума коштів. Після цього, ми вже вели перемовини з адміністрацією, радою та відповідними департаментами Львова. Кінцевою ланкою стало обгрунтування аналітики та потреб на рівні стратегій, які ми прийняли при Львівській обласній державній адміністрації, тобто, перехідний період з проектів Глобального фонду на обласне фінансування”, - розповідає Дмитро Тигач, керівник БО “Благодійне товариство "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” м. Львів".

Спочатку відбулася реєстрація на одному з торгівельних майданчиків ProZorro та підготовка пакету необхідних документів. Після цього, визначили вартість послуг та їх ціну. На завершення було проведено аукціон і члени конкурсної комісії визначили переможця.

“Цей механізм вже 3 роки працює у Львові. Результати досягаються повністю, адже найважливішими перевагами ProZorro є чітка конкуренція, конкретизація та, найголовніше, боротьба з корупцією”, - додає Дмитро Тигач.

У результаті цих дій, з обласного бюджету на реалізацію підтримки та догляду ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД через електронну закупівлю ProZorro було виділено 593 000 грн., партнер - Департамент соціального захисту населення Львівської ОДА.


Механізм цього успішного кейсу буде поширюватися на інші регіони України, у тому числі в рамках напрямку 11М проекту “Сталі системи охорони здоров’я 100% життя”, що реалізовує БО “Світло надії” за підтримки БО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.