«Стимул до життя»: історія чоловіка, який змінив власну долю
28 Вересня 2017

Він захотів жити заради матері в якої стався інсульт, після чого її паралізувало.
 

«Прокинувшись одного ранку, я відчув, що можу скоро померти, я вже був однією ногою в могилі, але на щастя зрозумів, що потрібен мамі. Завдяки Олі, соціальному працівнику, я живий» - розповідає 49-річний кременчужанин Андрій.
Усе почалося у 2012 році, коли Андрій відбував покарання у місцях позбавлення волі. Тоді чоловік і дізнався про свій ВІЛ-позитивний статус. Тоді ж він не приділяв уваги своєму здоров’ю та не розумів необхідності прийняття препаратів АРТ-терапії, які блокують подальший розвиток ВІЛ в організмі. Після звільнення, протягом двох років продовжував споживати алкогольні напої. Але все змінилося одного дня, після того, як він зрозумів, що може втратити найдорожчу йому людину – МАМУ.

Через знайому, яка, власне, й порадила Андрію звернутися до соціального працівника, чоловік кардинально змінив свою долю. Соціальний працівник Ольга, працюючи з клієнтом, допомагала психологічно адаптуватися до змін, які відбувалися у житті чоловіка: ходила разом із ним по кабінетах лікарів, до яких потрібно звертатися; допомогла отримати опікунство на матір, отримати паспорт громадянина України, адже після звільнення Андрій мав тільки виписку та свідоцтво про народження.
   
«Після того як Андрій звільнився з місць позбавлення волі, знаючи про свій діагноз, він не лікувався. Він був соціально неадаптований, тому я мотивувала клієнта до змін, надавала консультативну допомогу, ми разом ходили до лікарів, я допомагала в проходженні обстежень призначених лікарями. Наразі Андрій приймає АРТ, проходить профілактику туберкульозу, протягом трьох місяців не вживає алкоголь, виконує всі необхідні лікарські призначення, вчасно відвідує кабінет «Довіри» для отримання АРТ». – стверджує соціальний працівник Ольга.

  Зараз чоловік знайшов кохання, піклується про маму та шукає роботу.
     
«У мене є стимул жити. Я прокидаюся і хочу жити! Я вдячний соціальному працівнику Ользі, адже ця людина повернула мене до життя.» - говорить Андрій.
 
  Завдяки благодійній організації «Світло Надії», яка реалізує соціальне замовлення у місті Кременчук «Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення «Турбота» на 2017 рік» наразі протягом року 203 особи зможуть отримати необхідну допомогу соціальних працівників БО «Світло надії».