У восьми районах Полтавщині створили стійку модель надання медичних ВІЛ-послуг
31 Травня 2018

Фахівці БО “Світло надії” та залучені спеціалісти завершили тренінг “Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні” для керівників центрів первинної медико-санітарної допомоги, центральних районних лікарень та заступників голів районних державних адміністрацій з восьми районів Полтавської області.

“Створення стійкої моделі надання ВІЛ-послуг на місцевому рівні необхідне, адже раннє виявлення ВІЛ-інфекції прискорить процес лікування. У нашій лікарні кожен може пройти тестування на ВІЛ та дізнатися свій статус”, - коментує Андрій Хоменко, начальник медичної частини Козельщинської районної лікарні.

Детально обговорили механізми подолання епідемії ВІЛ у Полтавській області та визначили концепції впровадження фінансування медичної галузі у рамках реформи.

“Насамперед, для зменшення епідемії ВІЛ на Полтавщині варто об’єднуватися проти цієї проблеми з керівниками центрів ПМСД, ЦРЛ та заступниками голів РДА Полтавської області. Таким чином, у розрізі медичної реформи ми охопимо більшу кількість клієнтів з ВІЛ та прискоримо процес лікування”, - розповідають експерти тренінгу.

Тренінг відбувся у рамках проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області», який реалізується Благодійною організацією "Світло надії" за підтримки  Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».