Обговорили нагальні питання щодо лікування туберкульозу у Миколаївському обласному протитуберкульозному диспансері
01 Червня 2018

Ольга Клименко, керівник напрямку з мобілізації ТБ, разом з волонтерами спільноти TBpeopleUkraine відвідали Миколаївський обласний протитуберкульозний диспансер, де провели зустріч з пацієнтами закладу.

Ігор Поляков, головний лікар Миколаївського ОПТД, підтримує майбутні зміни: “Поки що немає чітких відповідей на питання з приводу медичної реформи. Зараз складно уявити, які зміни відбудуться, проте ми повинні йти до реалізації намічених цілей у розрізі подолання епідемії туберкульозу”.

Миколаївський ОПТД тісно співпрацює з регіональним представництвом Мережі ЛЖВ. Разом вони вдосконалюють стратегії протидії туберкульозу в регіоні. Варто зазначити, що співпраця з представниками місцевої влади налагоджена. Це означає, що регіональна програма буде прийнята та профінансована.

“У диспансері є штатний психолог, консультуючий психіатр та нарколог. Добова вартість харчування на одного пацієнта становить 67 грн., що більше ніж у інших областях України. Також  з бюджету виділені кошти на перевезення медичного персоналу”, - додає Ігор Поляков. Під час зустрічі відвідали тренінг "Формування толерантного ставлення у медичних працівників до хворих на туберкульоз та представників груп найвищого ризику щодо захворювання на туберкульоз", в якому взяли участь фтизіатри та працівники ДОТ кабінетів.

“Ми змінюємо ставлення до людей з ТБ. Лікування туберкульозу в Україні має набути характеру пацієнт-орієнтованої моделі. Ця практика використовується в усьомі світі. Стаціонар потрібен тільки тоді, коли є активна фаза туберкульозу. Соціальний супровід пацієнтів необхідний!”, - розповідає Ольга Клименко.

Зустріч відбулась у рамках програмного компоненту 10М "Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти", що реалізується БО "Світло надії" за підтримки БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ"