На Полтавщині з керівниками медичних закладів та районних державних адміністрацій створили стійку модель надання ВІЛ-послуг
01 Червня 2018

Сьогодні завершився дводенний тренінг “Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні”, який провели фахівці БО “Світло надії” та залучені спеціалісти. Відвідали захід керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги, центральних районних лікарень та заступників голів районних державних адміністрацій з районів Полтавської області.

“Необхідно створити стійку модель надання ВІЛ-послуг на місцях тому, що проводити профілактику та лікування варто одразу. При виявленні ВІЛ людина повинна слідувати за чітким маршрутом пацієнта. Варто налагодити співпрацю з місцевими органами влади для плавного переходу від донорського фінансування для закупівлі ВІЛ-послуг”, - коментують експерти тренінгу.

Разом з учасниками визначили концепції впровадження фінансування медичної галузі у рамках реформи та обговорили механізми подолання епідемії ВІЛ у Полтавській області.

“Отримані знання від цього тренінгу допоможуть створити всі умови для того, щоб у наших лікарнях та інших медичних закладах налагодити процес надання ВІЛ-послуг. Є експрес-тести на ВІЛ, функціонують кабінети “Довіра”, проте потрібно докласти ще більше зусиль для подолання епідемії ВІЛ/СНІДу”, - розповідають учасники тренінгу.

Тренінг відбувся у рамках проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області», який реалізується Благодійною організацією "Світло надії" за підтримки  Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».