Долаємо бар’єри подолання епідемії туберкульозу всім світом
06 Червня 2018


На початку тижня у Нью-Йорку відбулися інтерактивні слухання “Бар'єри та питання, які потребують вирішення для ефективної відповіді на епідемію ТБ у світі”, де була присутня Ольга Клименко, керівник напрямку з мобілізації ТБ спільноти. Зустріч скликав Голова Генеральної Асамблеї ООН. Захід відвідало понад 400 учасників. Основна мета - бажання об’єднаних спільнот повинні бути почутими представниками влади.

“Усі наші зусилля марні, якщо голови держав не будуть на зустрічі у вересні для підписання декларації про спільну боротьбу з туберкульозу. В усьому світі головний бар’єр у лікуванні ТБ - це недостатнє фінансування та лікування, яке не враховує потреби людини”, -коментує  Lucica Ditiu, виконавчий директор StopTBPartnership.

Протягом слухання відбулось чотири панельні дискусії на теми дитячого туберкульозу, порушення прав людини, дослідження та доступності нових препаратів і, звичайно, питання пацієнтоорієнтованих супроводу та допомоги людям з ТБ.

Адріан Томас, Віце президент компанії Jonson&Jonson Global, зауважив: “Збільшення інвестицій в розробки нових препаратів та вакцин недостатньо, важливо враховувати час. За останні було випущено одразу 2 нових препарати проти ТБ широкої стійкості. Пріоритетом для голів держав має стати доступність ліків для їх громадян”.

На жаль, сьогоднішня цінова вартість нових препаратів залишається занадто високою. Як результат - лише 5% клієнтів у всьому світі забезпечені новими ліками.

“Я повністю підтримую позицію  Lucica Ditiu, для України це дуже важливо. Не можна забувати про паліативних хворих, адже для цих людей туберкульоз вже невиліковна хвороба. Усі країни мають гарантувати гідні умови, соціальни сервіси та надання допомоги для таких пацієнтів”, - розповідає Ольга Клименко.

Під час заходу акцентували увагу на необхідності фінансування громадських організацій та спільнот за кошти державних бюджетів.

Візит відбувся у рамках програмного компоненту 10М "Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти", що реалізується БО "Світло надії" за підтримки БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".