Безпритульними НЕ НАРОДЖУЮТЬСЯ!
28 Вересня 2017

Сьогодні від безпритульності не застрахований ніхто:  я, ти, він, вони….

У скронях може стукотіти «Чому я?», але кожен може втратити свою домівку. Ця проблема може спіткати не тільки людей, залежних від алкоголю чи наркотиків - це скоріш кліше  з яким живуть люди 21 століття.  Безпритульним за різних обставин може стати БУДЬ-ХТО.

Багато історій зовсім різних людей: це можуть бутиті, які в силу своєї залежності не змогли її побороти та втратили житло; стали жертвами шахрайських дій (часто навіть від різних людей); внутрішньо переміщені особи, які фактично тікали від куль: у їхніх кишенях тільки паспорт; люди, що знаходяться в інтернатних закладах, і їхнє житло не придатне для проживання.

У Полтаві протягом шести років працює «Центр адаптації» на базі БО «Світло надії», мета якого - допомогти людям змінити своє життя, стати тим підґрунтям, аби надалі клієнти змогли розпочати новий відлік життя.  У центрі вони можуть отримати низько порогові послуги: нічліжні кімнати, душ, банк одягу, гаряче харчування і спати в нормальному ліжку, а не на вокзалі). Кімнати адаптації, що надаються людям, які мають орієнтир «змінити життя»: вони вже знайшли постійну роботу, або мають підробіток; кімнати для матері та дитини, яким немає куди йти; та отримати належний соціальний супровід: відновити документи та соціальні виплати, стати на диспансерний облік.

  

«Перспектива центру – створити соціальний гуртожиток, для людей, які надалі знаходять собі роботу, житло. Робота соціального працівника у тому, щоб підказати, які кроки потрібно зробити для реалізації свого щасливого майбутнього - це шанс для зміни свого життя.» – розповідає адміністратор центру Вікторія Мірошниченко.
 

  З 2013 на базі Центру діє центр обліку та реєстрації безпритульних осіб, яким допомагають отримати паспорт, усі соціальні виплати тощо.

  «Центр соціальної адаптації» - це сходинка для всіх, хто хоче змінити своє життя. Тут, втрачене житло це не «крах» для людини, тут допоможуть відновити документи, отримати працевлаштування та надію в завтрашній день.