Комплексний підхід та правильно спрямовані дії переможуть туберкульоз у Херсоні!
30 Червня 2018

Нещодавно фахівці БО "TBpeopleUkraine" за сприяння ГО "Асоціація 21 століття" та спільно з Ярославом Зятюком, лідером ТБ спільноти,  провели зустріч з Віктором Фоміним, головним лікарем Херсонської міської протитуберкульозної поліклініки та фтизіатрами. Мета заходу - обговорити актуальні питання щодо протидії ТБ у місті.

“На даний момент нам необхідно об’єднати зусилля, ввести обласну програму протидії ТБ та забезпечити належне фінансування. Тільки комплексним підходом та правильно спрямованими діями ми здатні подолати туберкульоз!", - коментує Віктор Фомін.

З реформою протитуберкульозної служби у 2005 році у Херсоні зросла захворюваність на ТБ. За даними МОЗ України, кількість хворих на туберкульоз становила 175 осіб на 100 тис. мешканців. У 2006 році було впроваджено амбулаторну форму лікування, що призвело до зниження проявів ТБ. Станом на 2017 рік виявлено 73 випадки на 100 тис. осіб.

“Тоді для міста був дуже важкий період, для виявлення ТБ ми об’єднали зусилля з державними службами, первинною ланкою лікарів та міліцією. Вони працювали з талонами на обстеження. Також, працювала виїзна служба для випадків в області та було проведено масові марафони “Здолаємо ТБ разом!”. Таким чином, ми досягли зменшення проявів туберкульозу у Херсоні”, - розповідає Галина Коваль, головний позаштатний фтизіатр Херсонської міської протитуберкульозної поліклініки.

У Херсоні вже проводять профілактичні заходи для представників ключових груп населення. Також, діє соціальний супровід пацієнтів на амбулаторній фазі лікування ТБ. Важливо, що у кожній поліклініці є ДОТ кабінет та місце збору мокротиння.

Ярослав Зятюк наголосив про налагодження співпраці з Херсонським обласним центром профілактики та боротьби зі СНІДом та з місцевими органами влади: "Сьогодні ситуація ТБ у Херсоні покращується, але до повної перемоги треба багато зробити. Наразі ми закцентуємо увагу на важливості прийняття регіональної програми протидії ТБ".

“Пацієнт-орієнтований підхід до лікування туберкульозу вже є нормою у роботі медиків, адже відрив від соціального життя згубно впливає на життя та долі хворих”, - додає Любов Засядко, заступник головного лікаря Херсонської міської протитуберкульозної поліклініки.

Зустріч відбулась у рамках компоненту 10М «Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти» проекту «Сталі системи охорони здоров'я 100% життя», який реалізується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».