Медики Полтавщини опрацювали механізм проведення профілактики та укладання декларацій з представниками груп ризику
05 Липня 2018

Сьогодні фахівці БО “Світло надії” провели дводенний тренінг “Залучення пацієнтів з числа отримувачів послуг програм профілактики, догляду та підтримки до укладення декларацій з сімейними лікарями” для сімейних лікарів центрів первинної медичної допомоги.

“Протягом заходу ми відпрацювали процес надання послуг ВІЛ-інфікованим людям на первинному рівні разом з сімейними лікарями та завідувачами амбулаторій. Важливо використовувати “дружній” підхід до пацієнтів, тобто, медикам потрібно побороти прояви стигми та дискримінації”, - коментує Оксана Квачова, головний спеціаліст Управління охорони здоров’я м. Кременчук.

Учасники ознайомились із досвідом пілотного проекту щодо реформування системи надання ВІЛ-послуг у Полтавській області. Також, вони визначили коло проблем, з якими можуть зіткнутися сімейні лікарі у процесі надання медичної допомоги представникам груп ризику.

“Тренінг був дуже продуктивний, адже у розрізі реформи системи охорони здоров’я існує багато хвилюючих моментів, насамперед це механізми та джерела фінансування медико-соціальних послуг для представників груп ризику. Наші пацієнти, які живуть з ВІЛ/СНІД будуть отримувати якісну медичну допомогу на первинному рівні”, - розповідає Любов Коломієць, головний лікар Комунального закладу “Кобеляцький Центр ПМСД”.

Тренінг відбувся у рамках проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області», який реалізується Благодійною організацією "Світло надії" за підтримки  Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».