Сімейні лікарі Полтавщини вивчили організацію залучення представників груп ризику до укладання декларацій
07 Липня 2018

Для сімейних лікарів та завідувачів амбулаторій шести районів Полтавщини сьогодні завершився дводенний тренінг “Залучення пацієнтів з числа отримувачів послуг програм профілактики, догляду та підтримки до укладення декларацій з сімейними лікарями”.

“Разом з учасниками ми опрацювали механізми та джерела фінансування ВІЛ-послуг, в тому числі в рамках реформування фінансування системи охорони здоров’я. Також, розглянули ключові моменти підписання декларації представниками груп ризику з сімейним лікарем”, - коментує Оксана Квачова, головний спеціаліст Управління охорони здоров’я м. Кременчук.

Медики відпрацювали модель організації взаємодії сімейного лікаря та соціального працівника з метою залучення представників цільової групи до програм профілактики та лікування.

“За два дні ми отримали багато нової інформації щодо консультації, профілактики та підписання декларацій із сімейними лікарям предстаниками різних груп ризику. У нашій амбулаторії відсутні стигма та дискримінація, що дуже полегшує роботу. Ми побачимо зміни реформування системи охорони здоров’я не тільки з медичної точки зору, а й з соціальної!”, - розповідає Ірина Журавель, завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Руденківка, Новосанжарського району.

Тренінг відбувся у рамках проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області», який реалізується Благодійною організацією "Світло надії" за підтримки  Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».