Міжнародна програма боротьби з туберкульозом впроваджуватиметься в Україні
10 Липня 2018


Україна долучилася до Глобального партнерства Stop TB Partnership. Підтримка міжнародної організації у нашій країні буде впроваджуватися Партнерством «Зупинимо туберкульоз. Україна». Така співпраця відкриває ширші можливості для обміну досвідом, навчанню сучасним практикам виявлення, профілактики та лікування захворювання, участі у міжнародних наукових дослідженнях, а також виведення на новий рівень антитуберкульозних програм, сприяння підвищенню якості медичного обслуговування, забезпечення захисту прав інфікованих людей.


«Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна» було створене у 2018 році з метою забезпечення повноцінної та ефективної відповіді на епідемію туберкульозі в Україні. Бачення Партнерства: світ, у якому люди не помирають від туберкульозу. Життя наших дітей без туберкульозу», - говорить Оксана Мізик, Голова секретаріату Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна».


Для вирішення ряду актуальних проблем, були поставлені наступні завдання:


• якісне забезпечення діагностики і лікування для кожного пацієнта;

• припинення поширення інфекції та захворювань пов’язаних з нею;

• скорочення зумовлених епідемією туберкульозу державних соціально-економічних втрат;

• профілактика дискримінації осіб хворих на таберкульоз;

• створення та реалізація нової політики протидії туберкульозу у сфері профілактичної, діагностичної та терапевтичної діяльностей.


Втілюючи поставлені завдання, Партнерство планує до 2035 року подолати епідемію туберкульозу в Україні, відповідно до Цілей сталого розвитку ООН та Стратегії ВООЗ боротьби з туберкульозом. Глобальний план боротьби з туберкульозом Партнерства Стоп ТБ 2016-2020 «90-90-90» включає в себе:


1) 90% - виявлення та надання відповідної медичної допомоги інфікованим особам.

2) 90% - діагностичного охоплення найбільш незахищених груп та груп найвищого ризику інфікування.

3) 90% - успішного терапевтичного впливу для осіб з будь-якою формою туберкульозу.


Фінансову діяльність Партнерства підтримує міжнародна організація РАТН, технічну сторону забезпечує Всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна». У склад Партнерства входить 43 організації, а також 7 експертних представників (лікарі, науковці, фізіатри).


До партнерства можуть приєднатися неурядові, державні, міжнародні організації, приватні, релігійні, професійні об’єднання, фізичні особи, діяльність яких направлена  на протидію епідемії туберкульозу в Україні. Подати пропозицію співпраці можна за електронною адресою: StopTBUkraine@gmail.com, секретаріат Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна».