Медики Полтави опрацювали механізми подолання стигми та дискримінації у закладах охорони здоров’я
11 Липня 2018

Сьогодні для сімейних лікарів та медичних сестер відбувся тренінг “Подолання стигми і  дискримінації, формування толерантного ставлення до людей, які хворіють чи перехворіли на ТБ в тому числі з представників груп підвищеного ризику”.  

“Туберкульоз - це не тільки медична проблема, але  й соціальна! У першу чергу, хворих на ТБ та представників груп підвищеного ризику варто лікувати психологічно, тобто, від стигми та дискримінації”, -  коментують експерти тренінгу.

Мета заходу - змінити ставлення медиків до пацієнтів для надання якісних послуг та зниження стигматизації і дискримінації у закладах охорони здоров’я, пов’язаних з діагностикою, лікуванням та медико-соціальним супроводом ТБ.

“На мою думку, потрібно більше проводити подібних заходів для сімейних лікарів, адже вони, переносячи на собі тягар реформи, мають неабияке значення у лікуванні хворих на ТБ та представників груп підвищеного ризику”, - розповідає Анатолій Волик, лікар соціальної медицини, керівник профілактичних програм ПОБФ "Громадське здоров'я".

Учасники розглянули синдром професійного вигорання медиків як один з факторів виникнення стигми та дискримінації щодо пацієнтів. Також вони з’ясували механізм подолання цієї проблеми в закладах закладах охорони здоров’я Полтави.

“Я працюю медичною сестрою вже третій рік, за цей час з проявами стигми та дискримінації лікарів до пацієнтів ще не стикалася. Цей захід дуже корисний для мене, адже тут присутні люди з великим досвідом роботи в сфері сімейної медицини. Варто розвивати толерантність для того, щоб вміти прислухатися до пацієнта та створити процес лікування більш продуктивним ”, - коментує Тетяна Луцик, медична сестра Комунального підприємства “Центр ПМСД №2 Полтавської міської ради.

Тренінг відбувся у рамках компоненту 10М «Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти» проекту «Сталі системи охорони здоров'я 100% життя», який реалізується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».