Провели проміжні підсумки реалізації адвокаційних ініціатив у сфері ВІЛ з регіональними консультантами 7 регіонів України
17 Липня 2018

Сьогодні відбулася робоча проміжна зустріч проекту HealthLink «Прискорення зусиль протидії ВІЛ в Україні». Дана програма спрямована на посилення потенціалу неурядових організацій, які працюють у сфері протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу для забезпечення сталості профілактичних послуг. У заході взяли участь експерти-ментори та регіональні консультанти з 7 регіонів України.

«Ми хочемо, щоб у кожній області, яка з нами співпрацює, були відпрацьовані кейси - моделі по фінансуванню за кошти місцевих бюджетів послуг для вразливих груп. Це важливо, оскільки у разі припинення Глобальним фондом фінансування для України, дані послуги та цільові групи будуть залишені. Як наслідок, епідемія вийде з-під контролю і зупинити її буде важко. А ми знаємо, що профілактика - це дешевше, ніж лікування», - розповів Роман Дрозд, виконавчий директор БО «Світло надії».

Під час заходу провели проміжні підсумки реалізації адвокаційних ініціатив щодо забезпечення плану перехідного періоду від донорського фінансування послуг в сфері ВІЛ до фінансування за кошти місцевих бюджетів. Були надані експертні оцінки стану впровадження ініціатив, внесені певні корективи та надана необхідна допомога для виконання повного обсягу поставлених завдань.

«Дуже показовим стало те, що представники Запорізької області досягли значних результатів - вони вже отримали кошти з обласного бюджету на соціальні послуги для вразливих груп. Дуже плідно попрацювали учасники від Кропивницького та Миколаївського регіонів. Чим більше подібних зустрічей, тим більше охоплених організацій, а отже ми швидше досягнемо нашої мети - забезпечення сталості послуг у сфері протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу за рахунок місцевих бюджетів», - прокоментував Олексій Загребельний, виконавчий директор ГО «Клуб Шанс»

Зустріч відбулась у рамках компоненту «Посилення спроможності НУО ефективно впроваджувати заходи для подолання епідемії ВІЛ-інфекцій/СНІДу в перехідний період від донорського фінансування до коштів місцевих бюджетів» проекту HealthLink «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ», що реалізує БО «Світло надії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).