Центру для жінок - рік!
19 Липня 2018

Сьогодні відзначив першу річницю своєї роботи Кризовий центр для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах. За час роботи центр надав прихисток, допомогу з працевлаштуванням, соціальну, юридичну  та психологічну підтримку 100 особам (50 жінкам і 50 дітям). Клієнтки закладу - жінки, які постраждали від домашнього насилля, торгівлі людьми, ВПО, особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, які залишилися без житла, в тому числі мами з дітьми.

«Близько 80% жінок, які потрапили до нас, не мали роботи і ніколи не тримали в руках коштів більших, ніж потрібно на хліб і молоко. Ми навчаємо їх фінансовій незалежності, відправляємо на різноманітні курси та семінари, знаходимо роботу. Завдяки цьому вони стають впевненішими та починають поважати себе. Такі люди уже не допустять принижень і знущань над собою», – розповіла Олена Чикурова, керівник Кризового центру.

Заклад тісно співпрацює з Управлінням патрульної поліції Полтави. Якщо під час викликів з’ясовуються факти проявів жорстокості по відношенню до жінок, поліцейські обов’язково пропонують відвезти їх до центру, де вони будуть у безпеці та знайдуть підтримку у вирішенні життєвих труднощів.

«Для поліції вирішення проблеми сімейного насилля  є одним із пріоритетних напрямків. Ми повинні зупиняти прояви насилля ще на початкових етапах, коли воно не загрожує нічиєму життю. І, звичайно, люди повинні розуміти, як можна себе захистити. Необхідно переформатувати своє ставлення до фактів насилля. Якщо раніше говорили «б’є, значить любить», то зараз це неприпустимо, адже порушуються права людини. Дуже важливо, щоб люди, які потерпають від насилля, не мовчали», – сказав Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП.

Центр продовжує працювати і розвиватись. Ми вдячні за підтримку і допомогу нашим партнерам: Управлінню у справах сім’ї молоді та спорту Полтавської ОДА, обласній, міській та районній ЦСССДМ, Департаменту соціального захисту населення, Управлінню соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської міської ради, неурядовим організаціям, медичним закладам, установам виконання покарань.