Медпрацівники пройшли навчання етичним аспектам роботи з ТБ-пацієнтами
25 Липня 2018

Сьогодні для полтавських медиків відбувся тренінг «Подолання стигми і  дискримінації, формування толерантного ставлення до людей, які хворіють чи перехворіли на ТБ, в тому числі представників груп підвищеного ризику».

Мета заходу - змінити ставлення та знизити прояви стигматизації і дискримінації до пацієнтів з туберкульозом,  сприяти наданню якісних послуг у закладах охорони здоров’я. Робота у цьому напрямку важлива для запобігання шкоди, що завдає нетолерантне ставлення до хворих та призводить до  уникання ними обстеження і терапії.

«Лікарі повинні розуміти відповідальність за особисту інформацію про пацієнта. Ніхто не має права розголошувати діагноз та порушувати конфіденційність лікарських даних», - наголошує Анатолій Волик, лікар соціальної медицини, керівник профілактичних програм ПОБФ «Громадське здоров'я».

Під час навчання учасники ознайомились з практичними, юридичними та психологічними аспектами роботи, пов’язаної з обслуговуванням ТБ-хворих. Зокрема обговорили важливість протидії дискримінаційним проявам по відношенню до пацієнтів з ВІЛ та представників груп підвищеного ризику, до яких належать в тому числі клієнти БО «Світло надії», які звертатимуться до сімейних лікарів за підписанням декларацій.

«Інформацією, яку я сьогодні почув, я цілком задоволений. Вважаю, що подібні навчання важливі, щоб ми могли отримувати нові знання про роботу з такими пацієнтами», - поділився враженнями Артем Кулішов, сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.

Тренінг відбувся у рамках компоненту 10М «Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти» проекту «Сталі системи охорони здоров'я 100% життя», який реалізується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».