Кременчуцькі поліцейські підвищили кваліфікацію у роботі з групами ризику
26 Липня 2018

26 липня в Управлінні патрульної поліції м. Кременчука пройшов семінар «Підвищення рівня обізнаності працівників тактично-оперативної роти щодо питань ВІЛ/СНІДу та ЗПТ». Проект спрямований на об’єднання зусиль та злагоджену взаємодію правоохоронців, медпрацівників та громадських організацій.

«Наше завдання зараз - врегулювати спільну діяльність поліцейських та соцпрацівників щодо перенаправлення споживачів ін’єкційних наркотиків до спеціалізованих установ. Така співпраця допомагає контролювати процес замісної підтримувальної терапії та знижувати поширення ВІЛ», - прокоментував Сергій Жук, керівник напрямку політики та комунікації БО «Світло надії».

Під час навчання учасники вивчили основні шляхи передачі ВІЛ-інфекції, гепатиту та туберкульозу, поговорили про важливість профілактичних заходів, необхідність обстежень та способів убезпечити себе. 

«Важливо було дізнатися про міфи та стереотипи щодо способів інфікування. Тепер знаю, що через поранення лезом інфікуватися практично неможливо. А у випадках травмування голкою не можна видавлювати з рани кров і негайно потрібно пройти обстеження. Корисною була інформація про необхідність використання захисної маски при контактах з хворими на туберкульоз», - розповів Павло Паскевич, поліцейський роти №2 Управління патрульної поліції Кременчука.

Особлива увага була приділена програмі зменшення шкоди та важливості забезпечення безперервного доступу до лікарських препаратів. Такий підхід локалізує та стримує поширення епідемії.

«У нашій професії різне трапляється, бувають ситуації, коли затримуємо людей з метадоном. Завдяки семінару, тепер я більше знаю про те, як зрозуміти, що затримані проходять замісну терапію, це допомогло мені змінити ставлення до таких випадків», - поділився Віталій Нестеренко, поліцейський роти №1 Управління патрульної поліції.

Захід відбувся за ініціативи Альянсу громадського здоров’я у рамках компоненту «Підвищення рівня обізнаності представників правоохоронних органів на регіональному рівні стосовно ВІЛ/СНІДу та ЗПТ».