У Кременчуцькій виправній колонії №69 стартував проект «Заради життя»
06 Серпня 2018

31 липня 2018 року  в Державній установі “Кременчуцька виправна колонія (№69)” Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції фахівці БО “Світло надії” провели навчання соціальних працівників із числа засуджених.

“Досвід БО “Світло надії” є передовим в Україні, адже спільно з адміністрацією установи та медперсоналом філії Державної установи “Центр охорони здоров’я державної кримінально-виконавчої служби України” в Полтавській області, що працює на базі медичної частини №69 ми відбираємо кандидатів з числа засуджених для роботи соціальними працівниками. Потім організація їх навчає за методом “рівний-рівному”. Ці люди офіційно працевлаштовані та отримують заробітну плату”, - коментує Іван Бабіюк, керівник пенітенціарного напрямку БО “Світло надії”.

Протягом заходу учасники вивчили інструкції щодо проведення скринінгового анкетування стосовно наявних симптомів та ризикованої поведінки щодо ВІЛ-інфекції, туберкульозу та гепатиту С у засуджених.

“Унікальність такого способу роботи полягає у тому, що соціальні працівники завжди знаходяться на місцях. Це створює безперервність надання послуг консультування щодо питань профілактики ВІЛ-інфекції, туберкульозу та гепатиту С, а також мотивування та проходження тестування”, - розповідає Ігор Прищепа,фахівець БО “Світло надії”.

Захід проведено БО “Світло надії”в межах проекту “Сталість послуг заради життя” за сприянням міжнародної організації РАТН в рамках проекту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом» («Заради життя» / «Serving Life») за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).