У Полтаві провели тренінг щодо протидії торгівлі людьми для представників мультидисциплінарних робочих груп
18 Вересня 2018

18 вересня 2018 року експерти БО “Світло надії” розпочали дводенний тренінг «Мультидисциплінарний підхід до виявлення, ідентифікації та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми». Учасники заходу - представники мультидисциплінарних робочих груп з протидії торгівлі людьми Полтавщини, а саме Чутівського, Карлівського, Машівського та Кобеляцького районів.

“Мета тренінгу - підвищити рівень знань, умінь та навичок за програмою протидії торгівлі людьми  представників усіх відповідальних суб’єктів. Ми акцентуємо увагу на важливості виявлення та встановлення офіційних державних статусів таким особам, отримання ними тих видів допомоги, які гарантовані чинним законодавством у державних інституціях” - зазначає Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО “Світло надії”.

Проблема торгівлі людьми латентна. Так, у період з 2016 по 2018 рік у Полтавській області 8 осіб отримали офіційний державний статус, але масштаби проблеми і кількість постраждалих є значно більшими. Наприклад, за оцінками Міжнародної організації праці 20,9 мільйонів осіб знаходяться у сучасному рабстві у будь-який момент часу у різних країнах світу.

Під час тренінгу учасники розглянули нормативно-правову базу  з протидії торгівлі людьми (як міжнародне, так і національне законодавство) та ряд інших важливих аспектів проблеми сучасного рабства. Варто зазначити, що присутні приділили особливу увагу  важливості ефективного функціонування районних МДГ за напрямком виявлення, ідентифікації та надання допомоги жертвам торгівлі людьми.  

“Залучення усіх груп сприятиме ефективній роботі за напрямком протидії торгівлі людьми. Ми впевнені, що знання і навички, які ми отримаємо протягом тренінгу, дозволять виявляти більше постраждалих та надавати їм необхідну допомогу”, - розповідають учасники тренінгу.

Тренінг проводиться у рамках проекту «Забезпечення сталості функціонування національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Полтавській області». Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.