У Полтаві впроваджується пілотна модель пенітенціарної пробації
24 Вересня 2018

У рамках Меморандуму про співпрацю між Міністерством юстиції України та БО “FREE ZONE” 24 вересня 2018 року у Полтаві розпочався дводенний тренінг «Пілотування моделі пенітенціарної пробації» для працівників служби пробації, соціально-виховних служб виправних колоній Полтавської області. Мета заходу - підвищення знань та компетенцій учасників щодо покращення якості підготовки засуджених до звільнення та адаптації в суспільстві.

“Пілотування моделі пенітенціарної пробації важливо не тільки для засуджених, але й для громадськості в цілому. На даний момент в українців присутня велика кількість стереотипів, що заважає сприймати колишніх ув’язнених як повноцінних членів суспільства. Наша задача - провести максимальну роботу для їх соціальної інтеграції”, - зазначає Ірина Яковець, перший заступник начальника ДУ “Центр пробації”.

Учасники заходу дізналися як ресоціалізувати засуджених у життя після відбування покарання. Також вони розглянули основні задачі та функції уповноваженого органу пробації в процесі здійснення пенітенціарної пробації, обговорили переваги та форми реалізації мультидисциплінарного підходу при реалізації наглядової та досудової пробації.

“Полтавська область одна із перших, де впроваджується така пілотна модель. БО “Світло надії” буде супроводжувати учасників проекту, а також навчати персонал пробації задля повної інтеграції засуджених”, - коментує Іван Бабіюк, керівник пенітенціарного напрямку БО “Світло надії”.

Тренінг проводиться в рамках пілотного проекту щодо впровадження пенітенціарної пробації в органах і установах виконання покарань Полтавській та Львівської областей за підтримки DVV International в Україні та сприяння Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.