У Кременчуці працює механізм фінансування соціальних послуг – соціальне замовлення
29 Вересня 2017

Соціальне замовлення, механізм фінансування міських коштів, для Кременчука є першим досвідом для реалізації соціальних послуг.  Послуги соціального замовлення надає благодійна організація «Світло надії», яка виграла конкурс, який був оголошений Департаментом соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. Ціль даних послуг у зменшенні рівня смертності серед ВІЛ-інфікованих у місті Кременчук, покращення лікування хворих, підвищення обізнаності щодо профілактики інфікування, покращення якості життя серед клієнтів. У рамках реалізації соціального замовлення надаються послуги: консультування та соціальний супровід.

  Консультування має на меті психологічну підтримку; сприяння в отриманні правової допомоги, визначенні основних проблем та шляхів їх вирішення.

  Соціальний супровід – включає в себе обстеження, оцінку потреб, визначення шляхів вирішення основних проблем; складання індивідуального плану соціального супроводу; залучення отримувача послуги до виконання індивідуального плану.

  Реалізація цієї ініціативи прописана окремим пунктом у Програмі соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Кременчука «Турбота» на 2017 рік. Виділені кошти, які призначені на соціальні послуги складає 120 тисяч гривень.

  Загалом планується охопити 203 клієнта. Це люди, що живуть з ВІЛ-інфекцією, які перебувають на диспансерному обліку в кабінеті «Довіра», що готуються до початку антиретровірусної терапії (АРТ)  за призначенням лікаря або ж ті, які приймають АРТ і мають проблеми з дотримання режиму лікування, та/або проходження регулярного диспансерного обстеження, а також  представники груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ (споживачі ін’єкційних наркотиків, жінки комерційного сексу, звільнені з місць позбавлення волі, статеві партнери ЛЖВС).