У Полтаві розпочалась конференція щодо безоплатної правової допомоги
25 Жовтня 2018

25 жовтня 2018 року відбулось відкриття дводенної ІІІ Всеукраїнської за міжнародною участю науково-практичної конференції “Адаптація правової системи україни до права європейського союзу: теоретичні та практичні аспекти”. Мета заходу - залучення наукових та практичних працівників до дослідження теоретичних та практичних проблем адаптації правової системи України до права Європейського Союзу.

“Нещодавно ми підписали Меморандум про співпрацю між Кризовим центром для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах БО “Світло надії” та Першим полтавським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Дуже важливо, що наші клієнтки знають, куди можна звернутися щодо розлучення, аліментів, тощо. Ми раді такій співпраці та сподіваємось, що в майбутньому вона буде лише розвиватися”, - коментує Олена Чикурова, керівник Кризового центру для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Тематика насильства у сім’ї є важливою у сучасному суспільстві, тому учасники заходу висвітлювали питання захисту прав постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Також вони обговорили практичні аспекти реалізації чинного законодавства, співпрацю державних та недержавних інституцій, а також зауважили питання врегулювання законодавства у сфері домашнього насильства.

“Заходи подібного формату дозволяють обговорити як практичні, так і теоретичні аспекти імплементації права Європейського Союзу до законодавства Україні. Зокрема, і в напрямі забезпечення права громадян на якісну правову допомогу, як одного із основоположних конституційних прав”, - говорять організатори конференції.

Організаторами заходу цього року стали Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Українська асоціація європейський студій.