Ми на варті захисту прав дітей, підлітків та молоді!
06 Листопада 2018

За останні роки Україна досягла значних успіхів у протидії епідемії ВІЛ, однак все ще існує низка прогалин у первинній та вторинній профілактиці, які потребують ретельної уваги. Насамперед це стосується профілактики ризикованої поведінки серед дітей, підлітків та молоді, зокрема щодо питань вживання наркотиків, сексуальних практик і репродуктивного здоров’я.

6 листопада розпочався дводенний тренінг “Моніторинг порушень та захист прав підлітків груп ризику” для фахівців соціальної, правозахисної та медичної сфер. Мета заходу - поглибити знання учасників щодо прав дитини та підлітка, законодавчої бази захисту їхніх прав та відповідних дій.

“За 2017 рік у Полтаві було опитано 284 підлітка, серед яких 18 зазнали порушення їхніх прав. Сьогодні ми розглядаємо інструмент моніторингу та аналізуємо практичні ситуації, які трапляються у роботі з підлітками. Варто зазначити, що учасники активні та обізнані, а від цього залежить якість нашого навчання”, - коментує Віта Мусатенко, юридичний консультант Міжнародного благодійного фонду “СНІД Фонд Схід-Захід” (AIDS Foundation East-West - AFEW-Україна).

Протягом заходу учасники обговорили права людини, моніторинг порушення прав та їх захист, а саме прав підлітків груп ризику. Також розглянули метод скринінгового анкетування на виявлення порушень.

“Ми часто працюємо з випадками порушення прав дітей, підлітків і молоді. Частіше за все батьки не дотримуються виконання своїх обов’язків щодо дітей, а саме: належних умов життя, харчування та існування. Завдяки цьому тренінгу ми опрацюємо нові алгоритми роботи у виявленні та захисті прав дітей, підлітків і молоді”, - розповідає Надія Дрозд, старший лейтенант внутрішньої служби, інспектор Полтавського районного відділу філії ДУ “Центр пробації” у Полтавській області.

Тренінг організовано в рамках виконання програми “Прискорення процесу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції шляхом надання універсального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу, розширення доказово обгрунтованої профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, створення життєздатних та стабільних систем охорони здоров’я”, що реалізує МБФ “Альянс громадського здоров’я” за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, та проектів “Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини”, “Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні” за підтримки МБФ “СНІД Фонд Схід-Захід” (AFEW-Україна) та МБФ “Альянс громадського здоров’я”.