У Полтаві завершився тренінг з моніторингу та захисту прав підлітків груп ризику
07 Листопада 2018

7 листопада завершився дводенний тренінг “Моніторинг порушень та захист прав підлітків груп ризику” для фахівців соціальної, правозахисної та медичної сфер. Сьогодні на учасників чекала практична частина заходу, де вони працювали в парах та презентували власні кейси.

“Незважаючи на часті випадки порушення прав щодо неповнолітніх, про які повідомляють надавачі послуг, офіційно фіксуються вони дуже рідко чи мають широкий розголос. Це пов’язано передусім із відсутністю відповідних механізмів виявлення чи документування фактів порушення прав у рамках системи надання допомоги неповнолітнім”, - коментує Віта Мусатенко, юридичний консультант Міжнародного благодійного фонду “СНІД Фонд Схід-Захід” (AIDS Foundation East-West - AFEW-Україна).

Сьогодні учасники обговорили свої власні ідеї щодо покращення механізму виявлення фактів порушення прав підлітків груп ризику. Також опрацювали алгоритм використання скринінгової анкети для соціальних працівників. Варто зазначити, що учасники попрактикувались у заповненні форми заяви до юриста та он-лайн форми реєстрації випадків порушення прав ПГР.

“Подібні заходи дуже важливі не тільки для соціальних працівників і психологів, а й для фахівців інших служб, які працюють з дітьми. Таким чином, ми покращили свої знання та визначили інструменти для реагування на факти порушення прав підлітків груп ризику”, - додають учасники тренінгу.

Тренінг організовано в рамках виконання програми “Прискорення процесу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції шляхом надання універсального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу, розширення доказово обгрунтованої профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, створення життєздатних та стабільних систем охорони здоров’я”, що реалізує МБФ “Альянс громадського здоров’я” за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, та проектів “Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини”, “Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні” за підтримки МБФ “СНІД Фонд Схід-Захід” (AFEW-Україна) та МБФ “Альянс громадського здоров’я”.