У Полтаві стартувало невідривне від навчання тестування учнів ПТНЗ на ВІЛ-інфекцію
05 Жовтня 2017

2 жовтня у приміщені Полтавського професійного ліцею транспорту відбулося тестування на ВІЛ-інфекцію. Першокурсники закладу мали змогу  конфіденційно, анонімно, безкоштовно та невідривно від навчання дізнатися про свій ВІЛ-статус. Також з учнями провели профілактичну бесіду, де розповіли про вірус імунодефіциту людини, СНІД, шляхи інфікування та захисту.
  Це перший  із запланованих заходів у 2017 навчальному році з профілактики ВІЛ-інфекції шляхом проведення невідривного від навчання тестування в ПТНЗ. Мета таких заходів – зменшення бар’єрів та формування навичок самостійного тестування підлітків. Проведена акція мала чотири локації, на яких першокурсники дізналися про ризики торгівлі людьми; зіграли в інтерактивну гру з цікавими фактами про ВІЛ/СНІД, де в процесі діалогу та гри поділилися набутими знаннями; зіграли в гру «Від знання до безпеки», де обговорювали нагальні питання здоров’я, відповідальної поведінки, комунікації тощо;  пройшли тестування на ВІЛ-інфекцію та отримали консультації фахових спеціалістів – психолога та медичного працівника обласного СНІД-центру.
  У даній акції брали участь 92 учні навчального закладу, серед яких 23 особи проходили тестування  самостійно не менше ніж шість місяців тому. Це засвідчує ефективність такої роботи, адже перші навички підлітки отримали при пілотному проекті, який проходив у березні 2017 року.
Даний захід проведено в рамках роботи профілактичного центру «Lighthouse» БО «Світло надії», за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров'я» та виконання трьохсторонньої угоди між Департаментами освіти та науки Полтавської ОДА, Департаменту охорони й здоров'я та БО «Світло надії».
  Загалом на 2017 рік  заплановано протестувати учнів десяти полтавських ПТНЗ.