Близько чверть мільйона українців постраждали від сучасного рабства
13 Листопада 2018

12 листопада відбулось засідання круглого столу з питань розбудови національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Полтавській області. До участі долучилися представники міжвідомчого моніторингового візиту до Полтавської області, БО “Світло надії”, громадських організацій та суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми на обласному рівні.

“У Полтавській області присутня ситуація торгівлі людьми. Переважна кількість випадків, зафіксованих у цій сфері – трудове рабство. На сьогодні залишаються приіоритетними фіксація таких випадків в РФ. Люди виїжджають туди і в більшості випадків потрапляють в рабство”, -  коментує Роман Дрозд, виконавчий директор БО “Світло надії”.

Питання торгівлі людьми є актуальним ще й тому, що наразі кордони відкриті і кожен може поїхати фактично в будь-яку державу. Але не кожен знає, що робити, потрапивши у подібну ситуацію. Тому допомога соціальних служб вкрай необхідна.

“За оцінками міжнародних організацій, за роки незалежності в Україні понад 200 тисяч громадян постраждали від торгівлі людьми. Український уряд реагує на цю серйозну проблему. Саме наше законодавство передбачає міжвідомчу взаємодію різних міністерств і установ в реагуванні на ситуацію торгівлі людьми”, - говорить Наталія Федорович, заступник міністра соціальної політики України.

“В області затверджено Індикатори для виявлення осіб, у тому числі дітей, іноземців, осіб без громадянства, ВПО, які постраждали від торгівлі людьми. А саме, визначено відповідальних осіб за проведення процедури встановлення статусу в 25 РДА та в ОДА. Також створені Міжвідомчі координаційні ради з гендерних питань і проблем сім’ї та сформовані мультидисциплінарні групи з питань протидії торгівлі людьми”, - розповідають представники Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, організатори заходу.

Варто зазначити, що у рамках Меморандуму про співпрацю з Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, у Кризовому центрі для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах БО “Світло надії” щомісячно закуповуються послуги з надання допомоги та захисту постраждалим особам від торгівлі людьми та домашнього насильства для 10 клієнтів.