«Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах та відвідують/перебувають в спеціалізованих установах Полтавської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування»
06 Жовтня 2017

5 жовтня на базі Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА відбулася робоча зустріч за участю заступників директорів з виховної роботи ПТНЗ м. Полтава. Захід проведено в рамках проекту «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах та відвідують/перебувають в спеціалізованих установах Полтавської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування», який реалізується БО «Світло надії» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА  та БО «Світло надії» мають багаторічний досвід співпраці щодо протидії торгівлі людьми та проведенні превентивних заходів на базі навчальних закладів області. Під час зустрічі відбулася презентація Угоди про співпрацю між Департаментом освіти і науки Полтавської ОДА та БО «Світло надії» за напрямком запобігання торгівлі людьми та її первинної профілактики.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії» окреслила актуальність проблеми торгівлі людьми в Україні та наголосила, що учні та випускники ПТНЗ – одна з найбільших груп ризику. З огляду на це, постає необхідність проведення превентивної роботи серед учнів за даним напрямком.

До реалізації проекту долучилися 10 навчальних закладів, а саме:

-  ДНЗ «Полтавський центр професійно-технічної освіти»;

-  Полтавський професійний ліцей;

-  Професійно-технічне училище № 31 (м. Полтава);

-  ДПТНЗ «Полтавське вище професійне училище ім. А.О. Чепіги»;

-  Полтавський професійний ліцей транспорту;

-  Полтавський коледж нафти і газу Полтавського національного технічного

університету імені Юрія Кондратюка;

-  Полтавський комерційний технікум;

-  Полтавський політехнічний коледж;

-  Полтавський кооперативний коледж;

-  Полтавський будівельний технікум транспортного будівництва.

Наступним етапом реалізації проекту буде проведення одноденних тренінгів, на яких підготують юних тренерів, з числа учнів навчальних закладів, за тематикою торгівлі людьми.

Після цього юні тренери повинні будуть провести на базі своїх навчальних закладів ряд тематичних превентивних заходів.