Ми проти сучасного рабства!
28 Листопада 2018

Щорічно 2 грудня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби з рабством. Усі заходи цього дня будуть спрямовані на підвищення рівня обізнаності людей щодо торгівлі людьми та привернення уваги до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього страшного злочину.

28 листопада 2018 року фахівці БО “Світло надії” провели прес-конференцію до Міжнародного дня боротьби з рабством. До заходу також долучилися представники Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП Полтавської області.

“За даними Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності України від цього злочину постраждали понад чверть мільйона українців. Загальна тенденція збільшення випадків торгівлі людьми не оминає і Полтавщину. Трудова міграція - це нормальне явище, тому дуже важливо, щоб люди були обізнані щодо своїх прав та безпечного працевлаштування”, - коментує Світлана Большева, програмний спеціаліст БО “Світло надії”.

 Мета заходу - обговорити стан ситуації боротьби з торгівлею людьми в області та презентувати електронний курс із протидії торгівлі людьми для співробітників держустанов та неурядових організацій.

«На жаль, у багатьох випадках постраждалі не звертаються по допомогу й залишаються невидимими. Саме тому існує постійна потреба зміцнювати потенціал фахівців, які можуть допомогти ідентифікувати постраждалих від торгівлі людьми. Новий онлайн-курс, розроблений саме з цією метою, є сучасною та ефективною альтернативою традиційним семінарам і тренінгам ― зазначає Томас Лотар Вайс, Голова Представництва МОМ в Україні.

За даними Міжнародної організації з міграції, Російська Федерація залишається основною країною призначення для торгівлі людьми з України – 65% випадків у 2018 році. На другому місці – країни-члени Європейського Союзу, звідки повернулися 23,4% постраждалих осіб. Внутрішня торгівля людьми також не зникла - 10% випадків від загальної кількості.

Проведення прес-конференції стало можливим в рамках проекту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, у тому числі дітьми, у Полтавській області», що реалізується БО «Світло надії» у партнерстві з представництвом в Україні Міжнародної організації з міграції за фінансової підтримки Mіністерства закордонних справ Королівства Норвегія, Міністерства міжнародних справ Канади та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).