«Людина – не товар»: Європейський день з протидії торгівлі людьми
19 Жовтня 2017

Полтава приєдналась до відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. За ініціативи представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади в обласних центрах України провели вуличні акції.

Метою проведення заходів є підвищення рівня обізнаності громадян щодо проблеми торгівлі людьми.

«Це одна із профілактичних форм роботи, яку здійснює БО «Світло надії» на Полтавщині для подолання такого явища як торгівля людьми. Завдяки співпраці із партнерськими структурами налагоджено роботу в усіх районах області. За останні 1,5 року була надана допомога 14 особам, які постраждали від торгівлі людьми, ( з них 6 осіб мають офіційний статус постраждалого від цього явища) та 2 вироки суду», – сказала Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії».

На вуличній акції волонтери Полтавського міського центра соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді роздавали тематичну поліграфічну продукцію, фахівці БО «Світло надії» надавали консультації щодо безпечного працевлаштування та ризиків потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. Розповіли про роботу Національної безкоштовної лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – 527.

«Такий вид роботи необхідний не лише містянам, але і самим волонтерам! Молоді люди не тільки поширювали необхідну інформацію серед перехожих, але і в майбутньому донесуть її до своїх однолітків, які планують підзаробити та не знають про ризики, які їх можуть оточувати», – зазначила Людмила Василенко,  начальник відділу соціально-культурної роботи Полтавського міського центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Всі бажаючі мали можливість долучитись до оформлення Стіни думок та висловів, продовживши тезу: «Люди на – не товар, тому що…».

Також 18 жовтня у Європейський день з протидії торгівлі людьми стартувала широкомасштабна інформаційна кампанія «Небезпеку видно не одразу», яка незабаром з’явиться у містах України.