БО “Світло надії” активно реалізовує проект ACCESS PRO
11 Березня 2019

Працюємо на результат! БО “Світло надії” бере участь у новому проекті “ACCESS PRO: Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через сучасні інформаційні система та кращий зв'язок з послугами, в рамках програми PEPFAR”. 75медпрацівників Полтавщини навчатимуть по-новому консультувати про ВІЛ.

Для фахівців лікувальних закладів Полтавщини провели перший, із п'яти запланованих, тренінг “Використання швидких тестів та проведення мотиваційного консультування з метою проходження клієнтами послуг з тестування на ВІЛ за ініціативи медичного працівника”.  Як правильно говорити з пацієнтами «до» та «після» проходження експрес-тесту на ВІЛ? Яким має бути алгоритм дій, розповів Анатолій Волик, лікар соціальної медицини. Він запевнив присутніх: «Швидкі» тести зараз входять в обов’язкову модель прийому пацієнта. Пропонувати пройти його потрібно всім без винятку. Це - завдання лікарів. І тут, вже від людини залежить: дослухатися  до фахівця чи ні!”

Алла Романенко, медсестра кабінету “Довіра” Глобинської центральної районної лікарні погоджується з думкою фахівця: “Обстежитися, якщо є сумніви! Це потрібно кожному. Наше населення має збагнути, що піклуватися про власне здоров'я потрібно завжди. Такі тренінги мотивують  нас, щоб ми допомагали людям.

“Наша обізнаність - дає результат!”, - вважаєГанна Петько, лікар-інфекціоніст Полтавської міської клінічної лікарні №4. І додає: “Постійно працюємо з різними групами людей. Консультуємо їх. Знання допомагають швидко зорієнтуватися й надати потрібну інформацію пацієнту. Це - в пріоритеті!”


Тренінг відбувся у рамках реалізації компоненту “Запровадження ефективних підходів та моделей виявлення ВІЛ з подальшим залученням їх до лікування в Полтавській області” проекту ACCESS Pro: «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через сучасні інформаційні системи та кращий зв'язок з послугами» реалізується БО «100% Життя» за підтримки Центру контролю та профілактики захворювань США в рамках Надзвичайного плану президента США з подолання ВІЛ/СНІДу (PEPFAR).