Обласний СНІД-центр першим в Україні закупив соціальні послуги
24 Жовтня 2017

Полтавський обласний центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом першим із  СНІД-центрів України здійснив закупівлю соціальних послуг.

Предметом закупівлі став пакет комплексних профілактичних послуг для споживачів ін’єкційних наркотиків.Передбачається, що повний пакет послуг з профілактики ВІЛ буде надаватися клієнтам за 2-ма моделями: аутріч та «Мобільна клініка». Серед іншого, буде здійснюватися консультування з метою формування мотивації щодо проходження тестування на ВІЛ і ВГС та своєчасного відвідування відповідних медичних установ для здійснення диспансерного нагляду, консультація за принципом «рівний-рівному», пере адресація до лікаря-нарколога та інфекціоніста, соціальний супровід тощо. Загалом послугами буде охоплено 215 клієнтів в м. Полтава та області.

Закупівля послуг відбулась через систему Prozorro. Переможцем стала БО «Світло надії».

Ця нова модель стала можливою завдяки виконанню зобов’язань місцевої влади щодо фінансування заходів протидії епідемії ВІЛ/СНІДу, передбачених Обласною цільовою Програмою протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018рр, який є планом конкретних дій, спрямованих на протидію епідемії ВІЛ/СНІДу. По суті вона є планом перехідного періоду для забезпечення сталості ВІЛ-послуг у зв’язку з припиненням фінансування з боку Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в 2017 році і поступово переходу на фінансування послуг з профілактики, лікування, догляду та підтримки за рахунок місцевих бюджетів.

«Завдяки спланованій адвокаційній діяльності нам вдалось на прикладі Полтавщини в черговий раз довести, що ініціативи мають стартувати на місцях. Це без перебільшення справжній прорив. Надалі ми скеровуватимемо свої зусилля, щоб нову модель імплементовувати на місцях у інших регіонах України. Зі свого боку здійснюватимемо фахову менторінгову підтримку та поділимось наявними алгоритмами із НУО, які працюють в секторі громадського здоров’я», – зазначив Сергій Жук, керівник напрямку політики та комунікації БО «Світло надії».