Проект “HealthLink”: реалізовано 12 успішних кейсів у 7 регіонах України
20 Вересня 2019

 Добігає кінця термін реалізації компоненту HealthLink ««Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ»» напрямку «Посилення спроможності НУО ефективно впроваджувати заходи у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в перехідний період від донорського фінансування до коштів місцевих бюджетів»,  який реалізує БО “Світло надії” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та БО “100 % життя”. За цей час зроблено чимало! Регіональні консультанти із Черкаської, Одеської, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей завітали до Полтави, щоб разом із експертами-менторами проекту підбити підсумки здобутих результатів.

“Нам вдалося подолати всі типові труднощі, розробити план адвокаційних дій, щоб реалізувати кейс “Закупівля соціальних послуг за кошти місцевих бюджетів через внесення змін до цільових соціальних програм”, - розповіла Ірина Парахонько, керівник ГО «Час життя» із м. Миколаїв.

Завдяки проекту нині  у 7 областях успішно залучено близько 900 тисяч гривень бюджетних коштів з використанням механізмів соціального контрактування.

“Насправді важлива не сума коштів, а ті преценденти, що створили неурядові організації України з відпрацюванням механізмів співпраці: коли місцева влада розуміючи важливість профілактичних програм, делегує повноваження по їх реалізації через прозорі механізми досвідченим НУО!”, - наголосив Сергій Жук, експерт проекту.

 В свою чергу Константин Данильченко, регіональний координатор напрямку HealthLink та керівник БО “100% життя. Кропивницький”  додав: “Ми навчилися чітко прописувати всі розрахунки, професійно ставити зрозумілі задачі. За такою практикою - майбутнє! Є почуття гордості, що в нашій країні з'явилася можливість об'єднувати ресурси державного та місцевих бюджетів, щоб протидіяти епідемії ВІЛ/СНІДу, що в свою чергу забезпечить більш здорову націю в майбутньому!”

Це стало можливим у рамках реалізації компоненту HealthLink (1.2) «Посилення спроможності НУО ефективно впроваджувати заходи у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в перехідний період від донорського фінансування до коштів місцевих бюджетів», який реалізує БО “Світло надії” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна) та «100% життя» - Мережа ЛЖВ.

#HL#HealthLink