У Полтаві відбувся дводенний тренінг на тему: «Моніторинг реформи первинної ланки медичної допомоги»
26 Вересня 2019

До Полтави з різних куточків України завітали представники пацієнтських організацій та спільнот, які працюють у сфері забезпечення прав пацієнтів, теоретичного, аналітичного та методичного забезпечення медичної реформи. Також присутні були представники закладів охорони здоров’я. Під час дводенного тренінгу на тему: «Моніторинг реформи первинної ланки медичної допомоги» говорилипро власні здобутки та про можливі перепони у роботі.

"Фахова «полярність» учасників: приналежність частини до неурядового сектору, решти до - медичної галузі, створювала чудове підґрунтя для конструктивних дискусій. А професійні коментарі представників первинної ланки медичної допомоги дали розуміння яким чином удосконалити методологію дослідження", - зауважила Олександра Денисенко, керівник програмного відділу БО "Світло надії".

Учасники отримали під час тренінгу необхідну інформацію та виокремили для себе дієві механізми для роботи.

"Дуже вдячний організаторам та тренерам за змістовний дводенний тренінг щодо моніторингу реформи первинної ланки медичної допомоги. Розлого та доступно донесено усі аспекти даного процесу, а також стало зрозуміло про діяльність та результати проекту у регіонах України. Презентації та матеріал тренінгу, на мою думку, є хрестоматійним та практичним у використанні для всіх неурядових організацій, комунальних неприбуткових підприємств, органів державної влади та місцевого самоврядування зокрема," - наголосив  Ілля Жакін, менеджер  БО "Від серця до серця" м. Черкаси.

“Польове дослідження” - це був найцікавіший етап. Значна кількість опитаних пацієнтів дала змогу зробити ґрунтовні висновки. Добре, що керівництво медзакладів йшло на співпрацю, не сприймаючи це як перевірку та негатив. Врешті результат є!” - власною думкою поділився Сергій Колішенко, соціальний працівник БФ “Нехай твоє серце б’ється” м. Житомир.

Вправно моніторити впровадження реформи охорони здоров'я на місцях та активно брати участь у державотворчому процесі для громадськості - нині надважливо!

“Ми не можемо робити щось для пацієнтів - без пацієнтів!”. Завдяки проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров'я” проводилася величезна кількість заходів на національному рівні, експерти розробили масу документів, опрацювали великий об'єм матеріалів, проаналізували все, щоб потім владні структури взяли до уваги ці рекомендації,"- запевнила Алла Бойко, радник з питань зміцнення кадрових ресурсів сфери охорони здоров’я проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров'я”.

Довідково: протягом 4 місяців 3 неурядові організації в Україні, отримавши гранти, проводили моніторинг щодо впровадження реформи охорони здоров'я. Серед них і БО “Світло надії”, яка реалізовувала пілотний проект у 3 областях: Кривому розі, Черкасах та Житомирі. За цей час стан впровадження реформи охорони здоров’я було оцінено на базі п'яти медичних закладів первинної ланки шляхом проведення “кабінетного” та соціологічного дослідження. Все задля високого сервісу пацієнтів! 

У рамках реалізації проекту “Пацієнтський контроль - прозора медична реформа” за підтримки проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров'я”.