Проект “ACCESS Pro”: за перший проектний рік протестовано на ВІЛ майже 3,5 тисячі жителів Полтавщини
01 Жовтня 2019

Добігає кінця перший проектний рік, де Полтавщина та «БО «Світло надії», зокрема, серед 6 регіонів України впроваджує проект “ACCESS Pro: Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через сучасні інформаційні системи та кращий зв'язок з послугами, в рамках програми PEPFAR” та реалізується БО «100% Життя» за підтримки Центру контролю та профілактики захворювань США в рамках Надзвичайного плану президента США з подолання ВІЛ/СНІДу (PEPFAR).

“Головною метою проекту є запровадження і розповсюдження ефективних моделей та підходів виявлення пацієнтів з ВІЛ інфекцією (тестування на базі не спеціалізованих медичних закладів, тестування партнерів пацієнтів, у яких було виявлено ВІЛ) та залучення їх до лікування у м. Полтава та Полтавській області”, - наголосила Людмила Ярошенко, фахівець із управління проектами БО "Світло надії".

Щоб досягти бажаних результатів проводилась велика різнопланова робота: тестування відбувається за ініціативою медичного працівника, тестували на ВІЛ партнерів ЛЖВ (людей, що живуть з ВІЛ). Також залучали до послуг з профілактики й чоловіків, які мають секс з чоловіками. Офіційно на Полтавщині зареєстровано майже 4000 ВІЛ-інфікованих. 

Світлана Кульпінова, координатор проекту “ACCESS Pro” у Полтавській обласній клінічній лікарні ім. Скліфосовського, зауважила: “За період проектного року протестовано 824 особи, з них 5 - позитивних. Такі результати отримали завдяки новітнім технологіям та швидкому тестуванню. Процедура проста. Результат швидкого тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин - підготовка і забір крові з пальця, 10 - очікування результату. Перед тестуванням кожен пацієнт може поставити питання та отримати інформацію про ВІЛ-інфекцію, шляхи її передачі у лікаря”.

“Загалом за період дії проекту з 01.12.2018 р. по 30.09.2019 р. швидкими тестами за ініціативою медичних працівників на базі закладів охорони здоров'я Полтавщини охоплено  3484 особи”, - додала Людмила Ярошенко.

На території Полтавської області до реалізації проекту залучено 24 заклади охорони здоров'я. Для працівників закладів охорони здоров'я Полтавщини, загалом, проведено одинадцять тренінгів «Консультування та тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів серед представників груп найвищого ризику за ініціативою медичного працівника».


Захід проведено в рамках проекту «Запровадження ефективних підходів та моделей виявлення ВІЛ-інфікованих з подальшим залученням їх до лікування в Полтавській області» в рамках впровадження проекту ACCESS Pro: «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через сучасні інформаційні системи та кращий зв'язок з послугами», що реалізується БО «100% Життя» за підтримки Центру контролю та профілактики захворювань США в рамках Надзвичайного плану президента США з подолання ВІЛ/СНІДу (PEPFAR)