Майбутнє по-новому
30 Березня 2022

“Час від часу я зверталася за консультаціями щодо питань здоров’я до соціального працівника Проект USAID HealthLink Наталії. Вона періодично запитувала у мене стосовно наявності партнера, але я замовчувала цю тему…”, - розповідає Ганна (ім’я змінене).

“Одного разу вона прийшла до мене дуже пригніченою. Я спокійно поговорила із Ганною та, між іншим, запропонувала експрес-тестування на ВІЛ. Вона важко зітхнула та розповіла, що давно проживає із чоловіком Кирилом (ім’я змінене) і дуже його кохає. Але ніяк не наважується розповісти йому про свій ВІЛ-позитивний статус. Тестування Ганна не потребує, адже вже знає його результат”, - говорить Наталія.

Виявляється, позитивний ВІЛ-статус їй “подарував” перший чоловік, із яким вони давно розлучені. Познайомившись із Кирилом, жінка зрозуміла, що має сказати про хворобу одразу, але побоялася. Ганна вважала, що правда може зруйнувати все. Останнім часом вона помітила, що Кирило почав часто хворіти, втратив вагу… Ганна зрозуміла - він може бути ВІЛ-інфікованим.

Наша соціальна працівниця порадила жінці, як краще розкрити свій ВІЛ-статус, при яких обставинах це можна зробити. Аргументів «за» було більше і вони мали значну вагу, адже на меті – збереження життя та здоров’я чоловіка.

Після консультації минуло 3 дні. Ганна зателефонувала соціальній працівниці та розповіла, що розмова із чоловіком була досить важкою, але він готовий прийти на обстеження. Так і сталося. Результат тесту Кирила показав, що він ВІЛ-позитивна людина. Тож Наталія супроводила його до кабінету «Довіра». Він встав на облік та отримав додаткові консультації лікаря. Зараз Кирило приймає АРТ.

Пара залишилась разом, планує майбутнє по-новому, розвиваючи новий етап стосунків.