«Людина – не товар!»: акція до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства
04 Грудня 2017

2 грудня світова спільнота відзначала Міжнародний день боротьби за скасування рабства. За ініціативи представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади в обласних центрах України провели вуличні акції.

Метою проведення заходів є підвищення рівня обізнаності громадян щодо проблеми торгівлі людьми.

«Якщо про проблему не говорити, то може скластися враження, що її не існує. Проблематика торгівлі людьми є латентною, оскільки не всі постраждалі себе вірно ідентифікують та не знають про допомогу, яку мають право отримати від держави та представництва в Україні Міжнародної організації  міграції. На сьогодні на Полтавщині допомогу отримали 16 осіб, серед останніх прикладів – 2 жінки (трудове рабство та спроба сексуальної експлуатації)», – сказала Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії».

На вуличній акції містянам роздавали тематичну поліграфічну продукцію, надавали консультації щодо безпечного працевлаштування та ризиків потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. Організатори заходу розповіли про роботу Національної безкоштовної лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – 527.

«Багато хто із людей думав, що такого із ним не може трапитись! Більшість із перехожих впевнені, що його це не торкнеться і взагалі, такого явища не існує. Але коли зупинялись, щоб отримати тематичні брошури, потім звертались і по консультацію, щоб проінформувати своїх близьких, або самі планують підзаробити, але не замислювались про ризики, які їх оточують», – розповіли волонтери.

Всі бажаючі мали можливість долучитись до оформлення Стіни думок та висловів, продовживши тезу: «Людина – не товар, тому що…».

Нагадаємо, що в Україні триває інформаційна кампанія «Небезпеку видно не одразу», у якій взяла участь переможниця минулорічного Євробачення Джамала.