«В Полтаві посилять взаємодію у напрямку протидії насильству»
05 Грудня 2017

За ініціативи БО «Світло надії» та Управління у справах сім’ї, молоді та спорту провели круглий стіл в рамках відзначення 16-ти днів проти гендерного насильства, який щорічно відзначається з 25 листопада по 10 грудня, в м. Полтава провели круглий стіл, куди запросили фахівців профільних структур та управлінь.

У вітальному слові начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради Олена Ромас зазначила необхідність посилення співпраці всіх дотичних структур: «Ми розуміємо, що в м. Полтава співпраця у напрямку протидії цьому явищу є. Але на даний час необхідно її посилити, щоб відпрацювати чіткий механізм взаємодії, щоб жодне звернення не залишалось поза увагою, а особа, яка потребує допомоги, отримала її у повному обсязі».

Фахівці управління патрульної поліції м. Полтава навели статистику за 11 місяців поточного року.

«На гарячу лінію надійшло 2979 викликів – «сімейна сварка». Було складено 138 протоколів за вчинення сімейної сварки. Проблема полягає у чому? Ми не можемо притягувати до відповідальності особу, яка вчиняє насильство. Тобто, якщо жінка викликала патрульну поліцію, а потім вона заспокоїлась і здебільшого не бажає писати заяву на кривдника, в такому разі ми безсилі. Зі свого боку ми проводимо профілактичну бесіду, повідомляємо управління у справах сім’ї, молоді та спорту, але ми повинні посилити співпрацю із соціальними службами», – Марина Зінюха, інспектор зі зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції м. Полтава.

Вирішити питання того, куди направляти жінку у разі, якщо вона погоджується отримати допомогу, покликаний Кризовий центр для жінок, які опинились у складних життєвих обставинах. Надія Тімошенко, радник виконавчого директора  БО «Світло надії», презентувала роботу закладу та розповіла про алгоритм пере адресації клієнток та які послуги вони разом із дітьми мають можливість отримати.

Захід відбувся в рамках національної кампанії на підтримку «16 днів проти гендерного насилля», що проводиться у столиці та 8-ми містах України за підтримки БО «Позитивні жінки».