Протестували на ВІЛ пацієнтів Полтавської центральної районної клінічної лікарні
28 Грудня 2017

Протестували на ВІЛ пацієнтів Полтавської центральної районної клінічної лікарні.  Наразі в Україні зареєстровано найвищий рівень розповсюдження ВІЛ у Європі – 238 тисяч людей усіх вікових категорій на початок 2017 року.

"Кожен другий ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус. Розуміючи дуже високу актуальність цього питання, ми вже кілька років співпрацюємо із БО "Світло надії". Разом із соціальними працівниками організації, провели такий захід, адже вони завжди вміють знайти спільну мову із пацієнтами. Надалі плануємо проводити тестування частіше", - пояснив Руслан Радченко,  заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення  Полтавської центральної районної клінічної лікарні.

"Лікуємо ми не тільки хворих на туберкульоз, а й на КО-інфекцію, тобто змішані (туберкульоз і ВІЛ). Район достатньо великий і охопити всіх можна тільки співпрацюючи із неурядовим сектором. Особливо важлива психологічна підтримка хворих, щоб не було відривів від лікування", - Олександр Богатиренко, фтизіатр Полтавської центральної районної клінічної лікарні.

"Україна має реальний шанс і всі необхідні інструменти для того, щоб зупинити епідемію. Вперше ми існуємо в умовах, коли пацієнтам з ВІЛ доступне безкоштовне сучасне лікування, яке дозволяє жити повноцінним життям. Головний виклик сьогодні – обізнаність населення щодо свого статусу. Ми прагнемо, щоб кожна людина знала про свій ВІЛ-статус. У разі, якщо він негативний – і надалі мінімізувала для себе ризики інфікування, якщо позитивний – стала на облік та почала приймати терапію та зберегла своє життя», – сказав Олександр Соляник, керівник медико-соціальної служби  БО «Світло надії».

Всього протестувалося 11 пацієнтів Полтавської центральної районної клінічної лікарні. ВІЛ-позитивних не виявлено.