Центр соціальної адаптації отримав сертифікат від міст-побратимів
29 Грудня 2017

Ще у грудні 2011 року за підтримки Полтавської міської ради Благодійна організація «Світло надії» відкрила Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі для надання комплексної допомоги вразливим групам населення, їх повернення до самостійного життя на території міста.

З 2014 року до співпраці в напрямку реабілітації бездомних долучились і міста-побратими з Німеччини. Так, у грудні 2017 року місто Ляйнфельден-Ехтердінген направили 1 тисячу євро для покращення умов перебування в Центрі.

29 грудня Полтавський міський голова Олександр Мамай зустрівся із заступником виконавчого директора з розвитку Благодійної організації «Світло надії» Романом Дроздом та директором Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі Вікторією Мірошніченко, аби вручити сертифікат на 1 тисячу євро від міст-побратимів.


Довідково:

Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі було відкрито 16.12.2011 року. На сьогоднішній день послугами Центру скористались 1214 осіб.

У 2012 році Полтавська міська рада надала повноваження для створення Центру обліку бездомних, право тимчасової реєстрації бездомних осіб за адресою Центру (пров. Шевченка, 5-а). За цей час поставлено на облік 1475 осіб, зареєстровано – 940, відновлено документів – 120, отримали паспорт громадянина України вперше – 12. Наявність документів – це, насамперед, доступ до усіх соціальних благ, необхідних для існування.

З 2013 року Полтавська міська рада сприяє працевлаштуванню бездомних, виділяючи щороку кошти на оплачувані громадські роботи, що реалізуються БО «Світло надії» спільно з Полтавським міським центром зайнятості. За 2017 рік 12 клієнтів Центру були працевлаштовані.

З 2017 року запроваджено годування бездомних на Південному залізничному вокзалі міста.

Приміщення Центру підтримується в належному стані. Тут встановлено пластикові вікна, проведено частковий ремонт підлоги, а також  заміну вхідних та більшості внутрішніх дверей, пофарбовано фасад будівлі та проведено благоустрій прилеглої території.