Квітни, а не хворій. #ЗупинимоТуберкульоз!
23 Березня 2018

23 березня 2018 року на Театральній площі відбулася Всеукраїнська акція "Квітни, а не хворій. #ЗупинимоТуберкульоз!". Вона присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом, який щорічно відзначають 24 березня.

"Регулярна діагностика - збереже Ваше здоров'я! Не гайте часу та зверніться до сімейного лікаря. Пам'ятайте, в Україні доступні сучасні ліки, а їх закупівля повністю профінансована державою. Крім того, вперше у нашій країні впроваджується єдина інформаційна стратегія для зниження стигми та дискримінації, надання психологічної підтримки хворим на туберкульоз", - розповів Олександр Соляник,  керівник медико-соціальної служби БО "Світло надії", член Координаційної ради - представник спільноти ТБ у Полтавській області.

"Протягом минулого року на Полтавщині виявлено 794 нових випадків туберкульозу. Серед них - 22 дитини (від народження і до 17 років). Найвищий рівень захворювання у Диканьці, Кобеляках та Глобиному.  Якщо ж говорити виключно про місто Полтава, то 2017 року нових випадків зареєстровано 131, із них 4 - діти. Значна частина хворих на туберкульоз - це звичайні громадяни України, серед яких і лікарі, вчителі, бізнесмени, політики, студенти тощо. Тобто в умовах напруженої епідеміологічної ситуації, захворіти може кожен, незалежно від соціального статусу і рівня статку", - повідомив Володимир Печериця,  головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру.

Серед позитивних моментів слід відзначити проактивну політику держави у подоланні епідемії туберкульозу в країні. Підтвердженням цих слів є схвалена трохи менше року тому  Стратегія забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року, а також активна робота у напрямку затвердження Загальнодержавної  цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки.

Акція відбулася в рамках Проекту, який впроваджується БО "Світло надії" за підтримки БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ", та направл​​​​​​ений на підтримку та інституційний розвиток ТБ спільноти.

Довідково

Туберкульоз – це захворювання, що викликають бактерії (мікобактерії туберкульозу), які найчастіше впливають на легені. Туберкульоз - інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Це актуальна проблема не лише в Україні, а й у всьому світі. Згідно із статистикою ВООЗ,  туберкульоз є причиною смерті близько 2 мільйонів людей. Прогнозують, що протягом 2000-2020 років, майже один мільярд людей буде інфіковано збудником туберкульозу, 200 мільйонів захворіє та 35 мільйонів загине від туберкульозу, якщо контроль за епідемією у світі не буде посилено.