«Я не сама!» Історія вагітної жінки з ВІЛ-статусом
25 Вересня 2017

Дев’ять років тому Лілія носила під серцем своє малятко. Будучи вагітною, Ліля дізналася про свій позитивний ВІЛ-статус. Тоді жінці здалося, що все скінчилося: вона знаходилася у шоковому стані. До цього вона деякий час вживала алкоголь та наркотики. Але одразу ж, як дізналася про те, що через дев’ять місяців буде тримати на руках свою кровинку, категорично відмовилася від вживання наркотичних препаратів та алкоголю. 
За рекомендацією лікарів, розгублена та з маленькою дитиною на руках, жінка звернулася до кабінету «Довіра», де познайомилася з соціальним працівником Світланою, яка не тільки допомогла знову повернутися до життя, а й стала подругою, до якої завжди можна звернутися та яка завжди підтримає у будь-якій життєвій ситуації. Лілія нервувала: «Як далі жити?», адже вона нічого не знала щодо формування прихильності до лікування АРТ, та й взагалі ВІЛ-інфекції, окрім шляхів передачі.
Наступним кроком, який жінка зробила – розповіла про свій позитивний статус чоловіку, який, як виявилося, теж був ВІЛ-інфікованим. Спочатку чоловік не виявляв бажання до початку лікування АРТ, але згодом, через сприяння соціального працівника чоловік зрозумів, що це необхідно зробити заради себе, коханої дружини та маленької дитини. З кожною наступною зустріччю з соціальним працівником  Лілія розуміла, що позитивний ВІЛ-статус – це не межа кінця, це тільки початок для нового життя: з допомогою Світлани вона отримала належну юридичну консультацію з нагальних питань, які турбували жінку (припуску своїй дитині); психологічну консультацію та підтримку; знайшла місце роботи. 
  «Я відчуваю себе більш захищеною, відчуваю підтримку – я не сама!» - говорить Лілія.
  Таких клієнтів як Лілія в Кременчуці 203 особи. Завдяки БО «Світло надії», яка виграла у конкурсі виконання соціального замовлення програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Кременчука «Турбота» на 2017 рік, усім клієнтам надаються послуги соціального працівника, який всіляко допомагає у вирішенні будь-яких питань та проблем, які виникають у клієнтів та головним чином – мотивують їх до прийому препаратів АРТ, які дозволяють жити повноцінним життям.