Проведення експрес-тестування на ВІЛ у Кременчуці: як все було
12 Квітня 2018

У Кременчуці відбулася перша з двох запланованих профілактично-освітніх акцій з тестуванням на ВІЛ. Учасниками акції стало близько 120 учнів, частина з яких скористалися нагодою пройти експрес-тестування. Захід відбувся на базі Регіонального центру професійно-технічної освіти №1.

“Це значний крок у зменшенні бар’єрів для проходження тестування для підлітків та молоді Кременчука. Ми прагнули створити умови для підвищення обізнаності учнів та усвідомлення відповідальності за власне здоров’я. Звичайно, проведення подібних заходів забезпечує значний досвід ефективної співпраці державних установ та НУО в рамках профілактики ВІЛ/СНІД”, - коментує Віктор Шилов, керівник Молодіжного центру "Lighthouse".

Саме в Кременчуці організаторам акції вдалося досягти перетину чотирьох зацікавлених сторін. По-перше, це заклади освіти, а саме міський РЦ ПТО №1 та педагогічний коледж імені А.С. Макаренка. По-друге, Управління молоді та спорту Кременчуцької міської ради, яке забезпечує акцію волонтерами та інформаційною підтримкою. Також, це Управління охорони здоров’я Кременчуцької міської ради, завдяки чому проведення профілактичного заходу забезпечене тестами та медичним персоналом. І, фактично, Молодіжний центр "Lighthouse" є четвертою важливою стороною.

“Раніше подібні акції проводились, але були організовані у форматі масового заходу для всіх жителів міста. Тепер, завдяки спільній роботі з Управлінням молоді та спорту Кременчуцької міської ради, подібні заходи будуть проводитись не тільки в медичних закладах первинної ланки, а й у закладах освіти. Проводитимуть тест та надаватимуть інформацію сімейні лікарі. Кошти на акції з тестування та роботу лікаря виділяє місто Кременчук”, - додає Віктор Шилов, керівник Молодіжного центру "Lighthouse".

Акція з тестування відбулась в рамках ініціативи «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».