У Полтаві ділилися досвідом профілактики неінфекційних захворювань
17 Квітня 2018

Сьогодні, 17 квітня у Полтаві розпочалась дводенна обласна нарада в рамках проекту “Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні”. Захід проводиться Департаментом охорони здоров’я Полтавської ОДА за участю обласного Центру здоров’я, Всесвітньої організації охорони здоров’я, ШАРС,  представників медичних навчальних закладів, Асоціації сімейних лікарів, медичних працівників, неурядових організацій. БО “Світло надії” регіональна неурядова організація, яка успішно працює над зниженням факторів ризику неінфекційних захворювань.

На нараді підбито проміжні підсумки роботи у напрямку навчання медичних працівників первинної ланки у напрямку зниження ризикованої поведінки, зменшення тягара неінфекційних заховрювань та смертності від них.

“Суть проекту полягає в тому, щоб змінити підхід до лікування хвороб неінфекційного генезу. Завжди більше приділяли увагу лікуванню самої хвороби, а не виявлення причин, що призвели до неї. Потрібно донести медичним працівникам, що ключовим моментом є профілакична складова. Розроблено тренінги по навчанню персоналу в аспекті приділенню уваги факторам ризику для збереження здоров’я громадян”, зазначив Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я  Полтавскої ОДА.

ВООЗ вперше в Україні розпочала проведення дослідження щодо споживання людьми алкоголю. Було обрано три категорії громадян: вагітні жінки, люди, які за короткий проміжок часу вживають велику кількість алкоголю та ті, які тривалий термін вживають алкоголь.  Мета - зрозуміти чому ці люди споживають алкоголь, що вони про це думають і чи взагалі знають про шкідливий вплив алкоголю на організм. Ці знання допоможуть знайти правильний підхід для комунікації з цією категорією людей та допомогти їм зрозуміти негативний вплив на здоров’я.

“Будь який проект це завжди позитивно. Це значить, що ми не стоїмо на місці, а рухаємося вперед, випробовуємо різні варіанти і, мені особисто, дуже приємно, що Полтавщина входить до когорти тих регіонів яким довіряють якусь інноваційну діяльність. Маючи такий досвід ми зможемо аналізувати різні способи вирішення тих чи інших проблем, і найкраще реагувати на них. Важливим фактором є превентивна діяльність та зниження негативних наслідків від неінфекційних хвороб”, - додав Олександр Ткаченко, старший аналітик ГО “Інститут аналітики та адвокації”.

Роберто Гнезотто, представник Бюро ВООЗ в Україні, відмітив, що в Україні спостерігаються певні зрушення і зміни, які проходять на державному рівні. Тому він має на меті донести до пристуніх інформацію про оптимізацію законодавчих процесів для покращення проведення заходів зменшення ризику алкогольної залежності в Україні. Адже проблема боротьби з нездоровим способом життя, алкоголізмом та НІЗ знаходиться поза межами лікарень, вона - в суспільстві.

Також на нараді буде обговорено заходи з профілактики та боротьби з неінфекційними захворювання в клінічних та громадських умовах, зниження ризикованої поведінки серед молоді, зокрема школярів, контролю над тютюном та створення середовища здорового харчування.