Підлітки та молодь Миргорода долучилися до акції експрес-тестування на ВІЛ
20 Квітня 2018

Фахівці Молодіжного центру “Lighthouse” провели акцію з профілактики ВІЛ-інфекції та соціально небезпечних хвороб серед учнівської молоді ПТУ № 44 у Миргороді. Залучили до заходу 58 підлітків, з них 50 скористалися нагодою та пройшли експрес-тестування одразу на чотири інфекції: вірусні гепатити В та С, ВІЛ-інфекцію та сифіліс.

Партнерами акції стали міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районна лікарня (кабінет «Довіра» поліклінічного відділення) та адміністрація навчального закладу.

“Для учасників заходу це перший досвід проходження експрес-тестування на ВІЛ та інші захворювання. Студенти та учні тепер знають, що це не страшно, а навпаки, швидко та конфіденційно!”, - розповідає Світлана Большева, психолог Молодіжного центру “LightHouse”.

Захід складався з трьох тематичних локацій: інформаційної бесіди щодо ВІЛ/СНІДу та вірусного гепатиту С, міні-тренінгу з репродуктивного здоров’я, контрацепції та відповідальної поведінки, а також безпосередньо тестування, яке проводили медичні фахівці. Наприкінці заходу серед тих учасників, що пройшли тестування, відбувся розіграш п’яти брендованих футболок.

Загалом, проведення профілактично-освітніх акцій сприяє отриманню підлітками достовірної, повної інформації щодо соціально небезпечних захворювань, а також формуванню більш відповідальної до власного здоров’я поведінки.

“Тепер молодь Миргорода знає, до кого потрібно звертатись за допомогою. Для них працює соціальний працівник БО “Світло надії”- Галібіна Наталія Василівна. Студенти та учні зможуть отримати консультацію стосовно репродуктивного здоров’я, інфекцій, що передаються статевим шляхом, різних соціально небезпечних захворювань, залежностей тощо.

Дуже важливо, що представники місцевого самоврядування йдуть на зустріч, розуміють, що проведення таких заходів важливо для підлітків та молоді Миргорода і позитивно налаштовані на подальшу співпрацю”, - додає Світлана Большева, психолог Молодіжного центру “LightHouse”.

Акція з тестування відбулась в рамках ініціативи «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».