Медикам Полтавщини розповіли про забезпечення сталості ВІЛ-послуг в умовах реформування
23 Квітня 2018

23 квітня 2018 року розпочався дводенний тренінг “Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні” у рамках проекту “Реформа ВІЛ-послуг у дії”. Мета заходу - підвищення управлінського потенціалу керівників адміністративних територій,  органів та закладів охорони здоров’я в умовах реформування системи охорони здоров’я.

Для обміну досвідом сьогодні зібралися керівники закладів охорони здоров’я, зокрема центрів первинної медико-санітарної допомоги, закладів вторинної ланки та заступники голів районних державних адміністрації, які здійснюють повноваження виконавчого органу у галузі охорони здоров’я з 8 районів Полтавської області.

“Ціль цієї зустрічі - пояснити, яким чином забезпечення ВІЛ-послуг пов’язане з поточною медичною реформою, а також процес фінансування цих послуги”, - коментує Сергій Жук, керівник напрямку політики та комунікації БО “Світло надії”.

“Ми вже провели певну роботу протягом двох років, враховуючи реформування системи охорони здоров’я. Пілотними регіонами реалізації проекту “Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області” стали Полтава, Полтавський район та Кременчук”, - розповідає Оксана Квачова, головний спеціаліст з лікувальної роботи Управління охорони здоров’я виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

“Реформа має кілька етапів, проте її механізм уже заведений. На місцях створені первинні списки мешканців, тобто перепис населення на медичному рівні. Люди вже заключають декларації з терапевтами, і дуже важливо, що кожен самостійно обирає свого лікаря”, - говорить Ірина Тютюнник, завідувач відділу моніторингу і оцінки виконання програмних заходів щодо протидії ВІЛ-інфекції Полтавського обласного центру боротьби зі СНІДом.

Цей тренінг проходить у рамках проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області», який реалізується Благодійною організацією "Світло надії" за підтримки  Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».