У Полтаві презентували проект “HealthLink”
24 Квітня 2018

23 квітня 2018 року відбулась зустріч фахівців мультидисциплінарних команд Полтавського обласного центру боротьби зі СНІДом з лікарями сайтів антиретровірусної терапії (АРТ) регіону. У ході зустрічі наголосили на світовій тенденції ВІЛ/СНІДу, зокрема ролі України та подолання епідемії з урахуванням створених стратегій.

“Згідно Паризької декларації, стратегія вже впроваджується у Києві та Одесі. Для лікарів Полтавщини це перший досвід, а отже вони мають можливість отримати відповіді на такі питання, як реалізація стратегії у Полтавському регіоні, доцільність використання нових препаратів, важливість інтеграції соціальних служб та прихильність неурядових спільнот. Це знизить стигматизацію та дискримінацію ВІЛ-інфікованих людей не тільки серед населення, а й серед медичних працівників”, - розповідає Людмила Нечипоренко, фахівець відділу нагляду і профілактики ВІЛ та інфекцій, які передаються статевим шляхом Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

Олександр Соляник, керівник медико-соціальної служби БО “Світло надії”, презентував нову програму “HealthLink”, яку реалізовує БО “Світло надії”: “На сьогоднішній день, передача ВІЛ-інфекції статевим шляхом найбільш поширена. Ця програма націлена на раннє виявлення ВІЛ-інфекції серед статевих партнерів, які живуть з ВІЛ та буде працювати протягом наступних п‘яти років”.

Згідно з механізмом реалізації проекту “HealthLink”, соціальні працівники, які працюють з ЛЖВ, будуть мотивувати пацієнтів приводити на експрес-тестування на ВІЛ своїх статевих партнерів. У разі виявлення ВІЛ-інфекції, діагноз підтвердять або спростовують у Центрах боротьби зі СНІДом або у кабінетах “Довіра”. Також соціальні працівники будуть супроводити пацієнтів до початку АРТ.  

“При впровадженні концепції “90-90-90”, де 90% людей з ВІЛ-інфекцією повинні знати свій позитивний статус, із них 90% мають приймати АРТ, а вже з тих людей 90% повинні мати невизначене вірусне навантаження, ми зможемо подолати епідемію ВІЛ у Полтавській області” - додає Олександр Соляник, керівник медико-соціальної служби БО “Світло надії”.


Ця стаття стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю БО «Світло надії» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.