Тепер медики та керівники районних державних адміністрацій Полтавщини створять умови для подолання епідемії ВІЛ!
25 Квітня 2018

Сьогодні керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги, центральних районних лікарень та заступники голів районних державних адміністрацій з восьми районів Полтавської області відвідали тренінг “Створення стійкої моделі надання медичних послуг для представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ та людей, які живуть з ВІЛ, на місцевому рівні”.

“Експрес-тестування населення на ВІЛ це одна із складових нашої роботи. Враховуючи реформування системи охорони здоров’я, нам дуже важливо дізнатися про всі можливі нюанси, з якими ми будемо працювати”, - Тетяна Чудайкіна, завідувач амбулаторії сімейної медицини Комунального закладу "Великобагачанський районний центр первинної медико-санітарної допомоги".

Пілотними регіонами реалізації проекту “Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області” стали Полтава, Полтавський район та Кременчук. Зараз позитивний досвід напрацьований у рамках Пілоту поширується на усю область.

“Нам дуже важлива співпраця с БО “Світло надії” для реалізації спільних проектів. Усі сімейні лікарі нашого закладу забезпечені безкоштовними експрес-тестами для проведення обстежень груп ризику населення. Повернувшись до роботи, будемо максимально впроваджувати знання з інтеграції ВІЛ-послуг в нашому районі”, - розповідє Тамара Мазанько, головний лікар Комунального закладу “Семенівський центр первинної медико-санітарної допомоги” Семенівської районної ради.

Тепер керівники районів області та закладів охорони здоров’я знають, що лікування та профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу стосується всього населення, а не лише Центрів боротьби зі СНІДом. Шляхом перерозподілу медичної допомоги ЛЖВ, децентралізації та інтеграції ВІЛ-послуг на місцях подолати епідемію ВІЛ в Україні стане більш реально.

“Проведення цього тренінгу сприятиме покращенню роботи щодо сталості ВІЛ-послуг на місцях. У свою чергу, ми отримаємо великий досвід з реалізації цього проекту та будемо впроваджувати його напрацювання в Шишацькому районі”, - коментує Юрій Онацько, заступник голови Шишацької районної державної адміністрації.

Тренінг відбувся у рамках проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області», який реалізується Благодійною організацією "Світло надії" за підтримки  Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».