Новини

До Дня молоді у рамках виконання договору соціального замовлення із залученням бюджетних коштів для надання соціальних послуг соціальної профілактики на території м. Полтава фахівці Молодіжного центру “Lighthouse” провели квест “Знай, вмій - дій!” для підлітків та молоді міста. Мета квесту - популяризувати здоровий спосіб життя, сформувати навички відповідальної поведінки та альтернативного дозвілля, а також посилити індивідуальний потенціал учасників.

“Проведення подібних заходів дуже актуально в наш час, адже краще сприймати інформацію в ігровій формі, ніж слухати нудні лекції. До квесту долучилися 70 учасників, які пройшли 15 тематичних локацій. Таким чином, підлітки дізналися максимально багато інформації від експертів на локаціях та отримали позитивні емоції”, - коментує Віктор Шилов, керівник Молодіжного центру “Lighthouse”.

Краще всього учасники проявили себе на локаціях репродуктивного здоров’я БО “Світло надії”, відпрацювання практичних навичок надання першої медичної допомоги МС “Баррі” та пошуку “скарбу” патрульної поліції.

“Тепер ми знаємо все про види контрацепції, ВІЛ, права людини, як надати першу допомогу та найголовніше, ми пізнали себе через опитування перехожих та соціальний театр. Емоції переповнюють, тому що це найкрутіший квест з тих, в який я брав участь!”, - розповідає Олег Кривцов, учасник квесту.

Після підрахунку балів, визначили переможців:перше місце - команду “UP: unique people”, друге - команда “Русік і Со” та третє - команда “СКІФ”. Всі учасники заходу отримали грамоти та приємні подарунки від спонсорів.


22 Червня 2018

Наші партнери з Києва та Львова, а саме лікарі-фтизіатри та лідери ТБ-спільноти, провели тренінги для сімейних лікарів на тему "Формування толерантного ставлення у медичних працівників до хворих на туберкульоз та представників груп найвищого ризику щодо захворювання на туберкульоз".  

“Учасники тренінгу беруть активну участь в обговореннях, бо розуміють, що отримані у рамках тренінгу знання будуть вкрай необхідні в найближчому майбутньому”, - зазначає Ірина Бутко, лікар-фтизіатр КЗ ЛОР "Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр".

Протягом заходів медичні працівники дослідили власні думки, переконання та ставлення щодо пацієнтів з туберкульозом і представників ГНР, та їх вплив на професійну поведінку. Також вони проаналізували та визначили причини виникнення таких явищ, як стигматизація та дискримінація хворих на ТБ, ВІЛ/ТБ, ЛЖВ та механізми зниження їх рівня та впливу.

“Проблема туберкульозу дуже актуальна, на сьогоднішній день лікарі первинної ланки фіксують 4-6 випадків за рік. Лікування ТБ починається з психології, тому подібні тренінги дуже важливі для медичних працівників. Зі зменшенням рівня стигматизації хворих, їх підтримки та залученням сучасних методів боротьби з туберкульозом, ми подолаємо епідемію ТБ в Україні”, - коментує Анна Варицька, провідний фтизіатр Національного інституту фтизіатрії та пульмонології імені Ф.Г. Яновського.

Наразі проведено вже більше третини з 33 тренінгів, які заплановані та  проводяться в 11 областях України у рамках напрямку 10М "Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти" проекту "Сталі системи охорони здоров'я 100% життя", який реалізується БО “Світло надії” за підтримки БО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.


21 Червня 2018

Медичні працівники Черкащини відвідали тренінг, спрямований на зниження рівня стигми та дискримінації до хворих на туберкульоз та представників груп підвищеного ризику до захворювання на туберкульоз. Заходи відбулись 14, 15 та 18 червня.

Тренери навчання – Дар’я Левандовська, головний позаштатний фтизіатр управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Алла Калініна, експерт БО «Від серця до серця» - зауважують, що такі тренінги потрібні, адже зараз відбувається реформування медицини і лікарям необхідно уміти виявляти хворобу вчасно.

«Лікарі первинного та вторинного рівня надання медичних послуг мали нагоду почути інформацію по виявленню та організації лікування хворих на туберкульоз. Це переважно нова для них інформація, а тому дуже корисна.

Потрібно вчасно виявляти хворобу, аби зменшити епідемію поширення туберкульозу як у Черкаській області, так і в країні загалом. Якщо залишатимуться попередні підходи у лікуванні пацієнтів, то ми не досягнемо поставленої мети. Тому потрібно було провести цей тренінг, щоб закцентувати увагу на стигмі, дискримінації і толерантному ставленні до пацієнта. Адже на туберкульоз найчастіше хворіють ті люди, які мають причину для стигматизації зі сторони всього населення. І наші медики мають розуміти, що потрібно ставитися толерантно до всіх людей, аби досягнути успіху у боротьбі з хворобою», - зазначає Дар’я Левандовська.

Значна частина тренінгу була присвячена побудові діалогу між пацієнтом та лікарем, а також роботі над подоланням упередженого ставлення до різних категорій людей.

«Основна мета тренінгу – зміна ставлення лікарів до пацієнтів. Як виявилось, не всі знають що таке стигма. Тому такі тренінги необхідні, щоб підкреслити для лікарів: можна розмовляти з пацієнтом по-іншому, і це тільки сприятиме ефективному лікуванню і налагоджуванню стосунків між лікарем і пацієнтом», - розповідає Алла Калініна.

Тренінги відбулися у рамках компоненту 10М «Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти» проекту «Сталі системи охорони здоров'я 100% життя», який реалізується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».


19 Червня 2018

Нещодавно у Сумах відбулось засідання круглого столу "Туберкульоз: стан і перспективи подолання". Учасники обговорили можливі напрямки реформування протитуберкульозної служби у області та знайшли шляхи налагодження комунікації та співпраці між з громадськими організаціями. 

"Для вдалої реалізації закупівлі послуг соціального замовлення з супроводу людей хворих на ТБ необхідна допомога від державного сектору, а саме, інформування працівників медичних закладів про проект", - розповідає Олексій Загребельний, керівник ГО "Клуб "Шанс".

“Важливо, щоб у процесі виявлення та діагностики туберкульозу фахівці застосовували сучасні методи діагностики. На сьогоднішній день на Сумщині доступний метод дослідження мокротиння Джин-експерт - це можливість визначення чутливості до препаратів за короткий проміжок часу”, - коментує  Денис Ревенко, представник ТБ спільноти у Сумській області, БО "TBpeopleUkraine".

Віктор Ляшко, заступник генерального директора «Центр громадського здоров’я МОЗ України», запевнив у сприянні реалізації програм у регіоні, націлених на здоров'я,а саме на протидію туберкульозу.

"У лікуванні ТБ важливе не тільки медичний підхід, а й соціальний. Люди, які подолали або лікуються від ТБ, знають все з середини. Об'єднуючи зусилля, ми здатні змінити життя пацієнта назавжди та подолати хворобу у нашій країні!", - зауважує Ольга Клименко, керівник напрямку мобілізації ТБ спільноти в Україні, БО "Світло надії”.

Захід відбувся у рамках програмного компоненту 10М "Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти", що реалізується БО "Світло надії" за підтримки БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".


19 Червня 2018

Нещодавно Оля Клименко, керівник напрямку з мобілізації ТБ спільноти, та Юлія Сенько, старший науковий співробітник відділу хіміорезистентного туберкульозу Національного інституту фтизіатрії та пульмонології  імені Ф.Г. Яновського, зустрілися з пацієнтами МРТБ.

“Соціальний супровід для лікування необхідний! Варто створити групи підтримки для того, щоб пацієнти легше переносили госпіталізацію, розуміли свій діагноз, змогли отримати відповідь на питання, які їх турбують”, - коментує Ольга Клименко.

Протягом зустрічі обговорили питання щодо подальшого працевлаштування після завершення лікування, зрушення можливих бар’єрів, проходили психологічні тести та просто спілкувалися.

“Незабаром буде втілена пацієнт-орієнтована модель, що змінить підхід до лікування ТБ. Таким чином, люди будуть залишатися соціально-активними”, - говорить Юлія Сенько.

“Туберкульоз варто лікувати не тільки медично, а й соціально! Кожен член БО “TBpeopleUkraine” пройшов шлях лікування ТБ та труднощів, які можливі для пацієнтів. Наша мета - змінити ставлення до хвороби та об’єднати зусилля не тільки лікарів і пацієнтів, а й громадськості. Разом ми переможемо ТБ!”, - додає Ольга Клименко.

Зустріч відбулась у рамках програмного компоненту 10М "Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти" проекту “Сталі системи охорони здоров’я 100% життя”, що реалізується БО "Світло надії" за підтримки БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".


15 Червня 2018

Нещодавно фахівці Молодіжного центру “Lighthouse” провели тренінг «Розвиток потенціалу місцевих лідерів з реалізації профілактичної роботи серед підлітків та молоді» для партнерів з Кременчука, Миргорода, Пирятину та Лохвиці. Мета заходу - підвищити потенціал місцевих лідерів з реалізації профілактичної роботи серед підлітків та молоді в районах Полтавщини.

"Подібні заходи дуже важливі для фахівців, що працюють з підлітками та молоддю, оскільки обмін досвідом завжди якісно впливає на роботу. Ми розуміємо, що подібна робота дуже важлива не тільки в Полтаві, а й в інших містах та селах області”, - коментує Віктор Шилов, керівник Молодіжного центру “Lighthouse”.

Учасники ознайомились з особливостями підліткового та молодіжного середовища, обговорили специфіку роботи з представниками груп ризику та її особливості реалізації в невеликих містах.

“На тренінгу ми отримали позитивний досвід Молодіжного центру “Lighthouse” та відпрацювали методи залучення підлітків та молоді до подібної роботи. Разом ми подолаємо всі перешкоди!”, - діляться враженнями учасники тренінгу.

Тренінг відбувся в рамках ініціативи 5%, що реалізує БО “Світло надії” за сприяння МБФ "Альянс громадського здоров'я".


15 Червня 2018

13 червня 2018 року БО “Світло надії” та Управління сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради підписали договір соціального замовлення про надання послуг  соціальної профілактики та консультування жінок, що постраждали від домашнього насильства.

“Цього року ми розширили коло отримувачів послуг. Окрім підлітків та молоді ПТНЗ, будемо проводити роботу з школярами та студентами вишів Полтави, жінками. Таким чином, ми охопимо більшу кількість полтавців, які потребують послуг, задля попередження  торгівлі людьми, ВІЛ-інфекції, булінгу та домашнього насильства”, - коментують фахівці БО “Світло надії”.

У ході реалізації соціального замовлення планується проведення квестів, тренінгів, лекцій та безпосередніх консультацій жінкам, що опинилися у ситуації домашнього насильства.

“Через реалізацію соціального замовлення ми покращуємо соціально-профілактичну роботу в Полтаві. Будемо використовувати найсучасніші методи та форми інтерактивної роботи з молоддю та жінками, бо маємо в цьому вже неабиякий досвід”, - додають фахівці БО “Світло надії”.

Підписання цього договору є важливим кроком для посилення співпраці урядових та недержавних структур у напрямку вирішення важливих соціальних проблем в підлітковому та молодіжному середовищі.


15 Червня 2018

До Полтави з робочим візитом завітали представники Київської обласної державної адміністрації та ВБО “Конвіктус”. Гості вивчали позитивний досвід БО “Світло надії” у впровадженні механізму  соціального замовлення за бюджетні кошти.

“На базі БО “Світло надії” , наприклад, функціонує Кризовий центр для жінок, які опинились в складних життєвих ситуаціях. Сьогодні наші партнери змогли побачити як працюють механізми закупівлі соціальних послуг, як у партнерстві з місцевою владою можемо ефективно вирішувати ті проблеми, які є  сьогодні в громаді”, - розповідає Надія Тимошенко, радник виконавчого директора з питань політики та адвокації БО “Світло надії”.

Учасники візиту ознайомились з роботою Кризового центру для жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах, Громадської спілки «Соціального підприємства «Навчально-виробничий центр»», зустрілися з керівницями  Управлінь сім’ї, молоді та спорту Полтавської міської ради та Полтавської обласної державної адміністрації.

“Позитивний досвід БО “Світло надії” допоможе використати існуючі механізми  фінансування і у нашій область” - коментує Юлія Царевська, менеджер проекту “Конвіктус Україна”, м. Київ.

Захід відбувся в рамках напрямку 11М проекту “Сталі системи охорони здоров’я 100% життя”, що реалізовує БО “Світло надії” за підтримки БО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.


14 Червня 2018