Новини

У період карантину команда соціальних працівників БО “Світло надії” розмірковують, як всіляко допомогти людям, які бажають обстежитися, проте не мають доступу до лікарень чи не знають куди звертатися. 

У Пирятині наша Катерина Шпак подала оголошення щодо можливості проходження тестування на ВІЛ, та додала власний номер телефону аби мати можливість проконсультувати людину, яка звернеться. 

“Люди, опинившись вдома, телефонували та консультувалися. Деякі нервували загалом через міфи стосовно ВІЛ та через нестачу інформації, запитували, чи можливо інфікувати при чханні, наприклад. Але були й жителі Пирятина, які дійсно мали ризики інфікування та потребували обстеження й консультації”, - розповіла Катерина.

 “Один чоловік  зателефонував та, як і інші, почав питати, як пройти обстеження на ВІЛ, адже мав неодноразові ризики інфікування, проте страх перед обстеженням заважав йому зробити тест”. 

І даремно! Здоровий глузд та чітке розуміння, що життя важливіше, змусило жителя Пирятина пройти тест. Він отримав позитивний результат. На щастя, не все втрачено. Дякуючи підтримці Катерини Шпак, довготривалим бесідам - чоловік прийняв новий статус, зрозумів, що за умови лікування можна жити звичайним життям. Наразі отримує антиретровірусну терапію й радить всім: “Не думайте, що це стосується всіх, крім мене. Краще 1 раз на рік робіть тест на ВІЛ. Живіть спокійно!”

Проект HealthLink12 Червня 2020

Сьогодні в Україні відзначають День боротьби з булінгом. Як батькам боротися з цькуванням їхньої дитини🧑 іншими дітьми, агресивним переслідуванням, тобто булінгом, поради від керівника Молодіжного центру «Lighthouse» БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope»Виктор Шилов:
✔️ Вислухайте свою дитину.
✔️ Висловіть підтримку.
✔️ Не засуджуйте і не критикуйте поведінку дитини, яка призвела до нападок.
✔️ Переконайте дитину, що ви хочете допомогти їй знайти правильний вихід з цієї ситуації.
✔️ Проявіть співчуття.
✔️ Якщо ви також бували у подібній ситуації, поділіться своїм досвідом з дитиною.
✔️ Не залишайте дитину наодинці зі своєю проблемою.
✔️ Дізнайтеся у дитини, що вона хоче зробити і чим ви можете їй допомогти.
✔️ Запропонуйте кілька варіантів врегулювання ситуації. Не наполягайте на готових рішеннях, а пропонуйте можливі варіанти, і нехай дитина сама шукає шляхи виходу із ситуації.
✔️ Поговоріть з класним керівником, шкільним психологом. Розкажіть, що в класі є така проблема, щоб об’єднатиcя у боротьбі булінгом.
☝️Пам’ятайте, що не можна закривати очі🙈 навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна лише спільними зусиллями і тільки, якщо вчасно звернути на неї увагу.


04 Травня 2020

Шановні друзі та партнери! 

Ми приєднуємося до карантинних заходів і скасовуємо всі заплановані заходи. Обмежувальні протиепідемічні дії щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусу триватимуть до 3 квітня.

Всім здоров’я!


17 Березня 2020

☝️Продовжуємо протидіяти домашньому насильству на Полтавщині. Светлана Большева, програмний спеціаліст БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope» та Olga Grishko, запрошений тренер у співпраці з Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДАпровели дводенний тренінг: "Мультидисциплінарний підхід до виявлення та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства". 👩‍🏫Учасники - представники МДГ Чутівського та Шишацького районів, міста Горішні Плавні.
Надали відповідні знання, посприяли формуванню вмінь та навичок у сфері протидії домашньому насильству в умовах змін у законодавстві (ідентифікації постраждалих від домашнього насильства, взаємодії у наданні допомоги постраждалим фахівцями, які працюють в цьому напрямку).

Тренінг проводиться в рамках проекту «Запровадження 
(налагодження) механізму взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі в Полтавській області» за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine.


05 Березня 2020

Заради життя❗️

Філія ДУ "ЦОЗ ДКВС України" в Полтавській області та БО "Світло надії" досягли кращих результатів із запровадження сталості послуг з надання доступу до лікування ЗПТ в умовах попереднього увязнення.

📜Відзнаки отримали під час підсумкової наради по результатах роботи в другому проектному році в рамках проекту «Заради життя» (Serving Life), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID - US Agency for International Development за впровадженням представництва #РАТН в Україні.


21 Лютого 2020

Продовжуємо протидіяти домашньому насильству на Полтавщині. Светлана Большева, програмний спеціаліст БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope» та Olga Grishko, запрошений тренер у співпраці з Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДАпровели дводенний тренінг: "Мультидисциплінарний підхід до виявлення та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства". Представники владних структур Решетилівського, Семенівського, Хорольського, Чорнухинського районів та Щербанівської ОТГ вміло та активно працювали із завданнями. Опанували методи вчасної протидії злочину, навчилися швидко реагувати на явища домашнього насильства, використовуючи світові практики. А ще отримали потрібні знання в умовах змін в українському законодавстві.

Тренінг проводиться в рамках проекту «Запровадження (налагодження) механізму взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі в Полтавській області» за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine.


20 Лютого 2020

Сьогодні - Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Вкотре нагадали пасажирам міжнародних рейсів про власну безпеку закордоном експерти БО “Світло надії” спільно із фахівцями Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та Регіональний центр з надання БВПД у Полтавській області. 

Консультували на центральному автовокзалі “Полтава”. Саме звідти вирушили сьогодні полтавці до Польщі. У міжнародному автобусі “Харків - Варшава”, що курсує через наш обласний центр, людно: хтось відправився відпочивати, хтось - працювати. Крім того, чимало перехожих зацікавила інформація, як вберегти себе та близьких від торговців людьми. Адже небезпеку видно не одразу! В разі негативної ситуації можна зателефонувати безкоштовно та анонімно з мобільного на “гарячу лінію” з протидії торгівлі людьми: 527. За потреби звернутися до БО “Світло надії”, де обов'язково допоможуть!


Захід організували БО “Світло надії” спільно з Управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА. Інформаційна акція відбулася в рамках проекту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми, у Полтавській області». Проект здійснено за підтримки Програми Представництва МОМ в Україні з протидії торгівлі людьми, за фінансування Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, Міністерства міжнародних справ Канади та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією МОМ, Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, Міністерств міжнародних справ Канади та USAID.


20 Лютого 2020

Інколи батьки з острахом чекають підліткового віку своїх дітей.Адже вони не розуміють, як себе поводити в цей період. “Бачити те чого боїшся сам або не помічати труднощів, незначних змін, й реагувати, вирішувати лише їх наслідки - це одна з притаманних рис для батьків”, - наголосив Віктор Шилов, керівник Молодіжного центру "Lighthouse" БО “Світло надії”. І додав: “Батькам важливо розуміти, яка поведінка підлітка нормальна, обумовлена особливостями його віку, а яка загрожує серйозними наслідками”.

Пропонуємо до уваги батьків наступні сигнали, на які варто реагувати:

  • порушення сну; 

  • втрата зацікавленості до хоббі чи інших захоплень;

  • стрімкі зміни в поведінці  (агресивність або ж навпаки, пригнічений стан);

  • поява великої кількості нових знайомих та друзів про яких вам нічого невідомо.

Це ті сигнали, що можуть інформувати батьків про початок негативних перетворень в житті підлітка та які не можна залишати без уваги.

 “Пам’ятайте, попередити завжди краще та легше, ніж вирішувати вже сформовані проблеми. Головне - знайти першоджерело появи подібних тривожних сигналів,” - запевнив Віктор Шилов.

Важливі:

  • підтримка дружніх та довірливих стосунків; 

  • відверті розмови про важливі для підлітків питання; 

  • акцентування на успіхах, а не на невдачах;

  • спільне дозвілля;

  • не соромитись звернутись по допомогу до психолога.

Це одні із найбільш дієвих способів формування безпечної та здорової поведінки підлітків з боку батьків.20 Лютого 2020