Новини

Київський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області запрошує до співпраці громадян, які мають намір допомагати за для безпеки нашого суспільства.

Якщо ти студент вищого навчального закладу або  небайдужий громадянин та володієш певними знаннями, уміннями чи навичками, які можуть допомогти у виконанні завдань соціально-виховної та профілактичної роботи з клієнтами пробації, сприяти їх працевлаштуванню, залученню до навчання чи соціально-корисної роботи, долучайся до волонтерства в пробації.

 Одним з чинників, які здійснюють негативний вплив на розвиток нашого суспільства і держави, нині є високий рівень злочинності. Це негативно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в родинах та суспільстві, сталість моральних правил співжиття

 Для вирішення частини цих проблемних моментів та повернення до нормального законослухняного життя в суспільстві осіб, які вчинили правопорушення, в Україні у 2015 році створено систему пробації   (Закон України «Про пробацію»)

 Уповноважені органи пробації працюють з такими категоріями громадян, як:

  • обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь;

  • особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;

  • особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;

  • особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням;

  • звільнені від відбування покарання вагітні жінки та жінки, які мають дітей віком до трьох років;

  • особи, які засуджені до покарання у виді обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів;

  • особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

 Але одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання повноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників.

 З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.

 Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про пробацію».

 Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. До волонтерської діяльності, пов’язаної із пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Просимо врахувати, що в сучасних умовах уповноважені органи пробації не наділяються ресурсами для забезпечення роботи волонтерів та компенсації їх витрат. Так само відсутні й програми компенсації шкоди, що може бути спричинена при виконанні волонтерської діяльності.

З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами:

36022, м Полтава, пров. Родини Іваненків, 3-в, контактний тел. 0667481488

24 Грудня 2020

Родина - наше все! Разом ми набираємось сил і натхнення, які допомагають долати труднощі, досягати вершин і перемагати! Добре, коли все добре! Та реалії нашого сьогодення нагадують про випадки жорстокості, домашнього насильства над жінками та дітлахами. 

______________________________________

“Рідний мій...тиран…”

У халаті і домашніх капцях, яка стоїть на порозі зі спустошеним поглядом... Такою вперше побачили фахівці БО “Світло надії” 27-річну Людмилу - жертву домашнього насильства. У молодої жінки була розбита губа, а під оком великий синець - покарання від чоловіка за те, що вона не знала ім'я виконавця його улюбленої пісні. До цього благовірний ледь не зламав їй руку за пересолений салат.

________________________________________

“Кожна жінка, яка тут, це вже складна історія.У вирішенні даної проблеми не існує єдиної стратегії. Кожне звернення вимагає індивідуального підходу. Найчастіше постраждалим жінкам потрібна комплексна допомога. Ми намагаємося повернути їх до соціально-активного життя, яке вдома найчастіше обмежувалося кухнею та обслуговування  побутових потреб родини. Створюємо для дітей середовище, в якому у малечі складаються умови його психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку”, - наголошує Олена Чикурова, керівник Притулку для жінок БО “Світло надії”.

Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавська обласна державна адміністрація звертається до жительок нашого регіону: “Шановні жінки, які на підсвідомому рівні не готові до змін або вважають таке ставлення до себе нормою (як то кажуть, б'є, значить любить) - не мовчіть, не соромтеся того, що відбувається. Самостійно розімкнути це коло дуже складно. Нині на профілактичному обліку в поліції Полтавщини перебуває 1418 осіб, які на побутовому ґрунті вчинили домашнє насильство. Із них - 1325 чоловіків. Наше завдання – проводити серед них широку інформаційну та  роз’яснювальну роботу. У всіх районах, містах та  ОТГ визначено уповноважених осіб, які несуть персональну відповідальність та організовують роботу у сфері запобігання та протидії домашньому насильству чи насильству за ознакою статі. Не мовчіть і вас почують!”

________________________________

Хоч і не вдома, проте зі спокійними буднями у Притулку для жінок БО “Світло надії”. Ми віримо, що кожна наша клієнтка віднайде родинний затишок та надійний тил по життю!

Всім сім'ям Полтавщини взаєморозуміння, поваги та вірності! Притулок для жінок БО “Світло надії працює за підтримки Департаменту соціального розвитку та охорони здоровя Полтавської міської ради.


08 Липня 2020

У період карантину команда соціальних працівників БО “Світло надії” розмірковують, як всіляко допомогти людям, які бажають обстежитися, проте не мають доступу до лікарень чи не знають куди звертатися. 

У Пирятині наша Катерина Шпак подала оголошення щодо можливості проходження тестування на ВІЛ, та додала власний номер телефону аби мати можливість проконсультувати людину, яка звернеться. 

“Люди, опинившись вдома, телефонували та консультувалися. Деякі нервували загалом через міфи стосовно ВІЛ та через нестачу інформації, запитували, чи можливо інфікувати при чханні, наприклад. Але були й жителі Пирятина, які дійсно мали ризики інфікування та потребували обстеження й консультації”, - розповіла Катерина.

 “Один чоловік  зателефонував та, як і інші, почав питати, як пройти обстеження на ВІЛ, адже мав неодноразові ризики інфікування, проте страх перед обстеженням заважав йому зробити тест”. 

І даремно! Здоровий глузд та чітке розуміння, що життя важливіше, змусило жителя Пирятина пройти тест. Він отримав позитивний результат. На щастя, не все втрачено. Дякуючи підтримці Катерини Шпак, довготривалим бесідам - чоловік прийняв новий статус, зрозумів, що за умови лікування можна жити звичайним життям. Наразі отримує антиретровірусну терапію й радить всім: “Не думайте, що це стосується всіх, крім мене. Краще 1 раз на рік робіть тест на ВІЛ. Живіть спокійно!”

Проект HealthLink12 Червня 2020

Сьогодні в Україні відзначають День боротьби з булінгом. Як батькам боротися з цькуванням їхньої дитини🧑 іншими дітьми, агресивним переслідуванням, тобто булінгом, поради від керівника Молодіжного центру «Lighthouse» БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope»Виктор Шилов:
✔️ Вислухайте свою дитину.
✔️ Висловіть підтримку.
✔️ Не засуджуйте і не критикуйте поведінку дитини, яка призвела до нападок.
✔️ Переконайте дитину, що ви хочете допомогти їй знайти правильний вихід з цієї ситуації.
✔️ Проявіть співчуття.
✔️ Якщо ви також бували у подібній ситуації, поділіться своїм досвідом з дитиною.
✔️ Не залишайте дитину наодинці зі своєю проблемою.
✔️ Дізнайтеся у дитини, що вона хоче зробити і чим ви можете їй допомогти.
✔️ Запропонуйте кілька варіантів врегулювання ситуації. Не наполягайте на готових рішеннях, а пропонуйте можливі варіанти, і нехай дитина сама шукає шляхи виходу із ситуації.
✔️ Поговоріть з класним керівником, шкільним психологом. Розкажіть, що в класі є така проблема, щоб об’єднатиcя у боротьбі булінгом.
☝️Пам’ятайте, що не можна закривати очі🙈 навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна лише спільними зусиллями і тільки, якщо вчасно звернути на неї увагу.


04 Травня 2020

Шановні друзі та партнери! 

Ми приєднуємося до карантинних заходів і скасовуємо всі заплановані заходи. Обмежувальні протиепідемічні дії щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусу триватимуть до 3 квітня.

Всім здоров’я!


17 Березня 2020

☝️Продовжуємо протидіяти домашньому насильству на Полтавщині. Светлана Большева, програмний спеціаліст БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope» та Olga Grishko, запрошений тренер у співпраці з Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДАпровели дводенний тренінг: "Мультидисциплінарний підхід до виявлення та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства". 👩‍🏫Учасники - представники МДГ Чутівського та Шишацького районів, міста Горішні Плавні.
Надали відповідні знання, посприяли формуванню вмінь та навичок у сфері протидії домашньому насильству в умовах змін у законодавстві (ідентифікації постраждалих від домашнього насильства, взаємодії у наданні допомоги постраждалим фахівцями, які працюють в цьому напрямку).

Тренінг проводиться в рамках проекту «Запровадження 
(налагодження) механізму взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі в Полтавській області» за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine.


05 Березня 2020

Заради життя❗️

Філія ДУ "ЦОЗ ДКВС України" в Полтавській області та БО "Світло надії" досягли кращих результатів із запровадження сталості послуг з надання доступу до лікування ЗПТ в умовах попереднього увязнення.

📜Відзнаки отримали під час підсумкової наради по результатах роботи в другому проектному році в рамках проекту «Заради життя» (Serving Life), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID - US Agency for International Development за впровадженням представництва #РАТН в Україні.


21 Лютого 2020

Продовжуємо протидіяти домашньому насильству на Полтавщині. Светлана Большева, програмний спеціаліст БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope» та Olga Grishko, запрошений тренер у співпраці з Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДАпровели дводенний тренінг: "Мультидисциплінарний підхід до виявлення та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства". Представники владних структур Решетилівського, Семенівського, Хорольського, Чорнухинського районів та Щербанівської ОТГ вміло та активно працювали із завданнями. Опанували методи вчасної протидії злочину, навчилися швидко реагувати на явища домашнього насильства, використовуючи світові практики. А ще отримали потрібні знання в умовах змін в українському законодавстві.

Тренінг проводиться в рамках проекту «Запровадження (налагодження) механізму взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі в Полтавській області» за підтримки U.S. Embassy Kyiv Ukraine.


20 Лютого 2020