Новини

17 серпня у Полтаві відбулася зустріч експертів з протидії ВІЛ/СНІД для обміну досвідом щодо закупівлі соціальних послуг медичними закладами. У заході взяли участь головний лікар та економіст Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру, регіональний консультант Миколаївського регіону, представники БО «Світло надії».


«Налагодження організації закупівель соціальних послуг потребує значної роботи. Сьогодні ми ділимося досвідом із колегами у цій сфері щодо механізмів, специфіки, оформлення документації, оголошення конкурсів тощо»,- розповів Олександр Соляник, керівник медико-соціальної служби БО «Світло надії».


Учасники відвідали Полтавський обласний протитуберкульозний диспансер та з головним лікарем Печерицею Володимиром Георгійовичем обговорили питання фінансування і надання соціальних послуг, а також забезпечення стійкості програм подолання ВІЛ/СНІДу в Полтаві. Завітали і до центру адаптації БО «Світло надії», НВЦ, Кризового центру для жінок, які опинились у складних життєвих обставинах


«Такі зустрічі дуже допомагають нам налагодити комунікації та отримати важливий досвід від фахівців. Тепер ми плідно попрацюємо над створенням послуг, пакету документів та до кінця цього року запустимо закупівлю послуг медзакладом у НУО», - поділився Ігор Коновалов, представник Миколаївської БО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».


Зустріч проводиться у рамках проекту HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні», який реалізується Благодійною організацією «Світло надії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


17 Серпня 2018

17 серпня Вікторія Лоза та Сергій Жук, співробітники БО «Світло надії», провели тренінг «Підвищення рівня обізнаності працівників поліції щодо питань ВІЛ/СНІДу та ЗПТ» у Нових Санжарах. Поліцейські навчалися роботі з групами ризику, разом з фахівцями обговорили необхідність профілактичних заходів та спільних дій з медичними працівниками та громадськими організаціями у роботі з подолання епідемії ВІЛ.


«Потрібне розуміння, що наркозалежність - це хвороба, а не злочин! Замісна терапія, як форма лікування залежності, допомагає знизити ризики передачі небезпечних захворювань серед населення. І наша мета сприяти цьому», - розповіла Вікторія Лоза, програмний менеджер БО «Світло надії».


Тренери розповіли учасникам заходу про причини інфікування ВІЛ, гепатитом С, туберкульозом, в тому числі розвінчали розповсюджені міфи. Дізналися, що робити при уколі голкою від шприца та підозрі на туберкульоз у затриманих. Потренувалися на практиці, як правильно проводити обшук.


«Це дуже важлива та корисна інформація, адже від обережності залежить наше здоров’я та життя. Отримані знання про необхідність ЗПТ та АРТ допоможуть якісно співпрацювати з соцробітниками та медиками», - поділилися враженнями учасники тренінгу.


Захід відбувся за ініціативи Альянс громадського здоров'я Alliance for Public Health у рамках компоненту «Підвищення рівня обізнаності представників правоохоронних органів на регіональному рівні стосовно ВІЛ/СНІДу та ЗПТ».

17 Серпня 2018

Сьогодні у Полтаві відбувся прес-тур для представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади сервісами БО «Світло надії». Досвідом ділилися з представниками Управління у справах сім’ї, молоді і спорту Полтавської ОДА, Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування, об'єднаними територіальними громадами Полтавської області.

«Наразі потрібно пояснити представникам ОТГ, що в пріоритети своїх планів і стратегій їм варто внести питання протидії торгівлі людьми і домашнього насильства. Необхідно закладати у свої кошториси видатки на проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з попередження торгівлі людьми, на надання послуг, у тому числі тимчасового притулку, як ми це робимо на базі нашого Кризового центру для жінок, які опинились у складних життєвих обставинах. Ця модель дуже сподобалась представникам ОТГ, тому що вони розуміють, що в своїх маленьких громадах створити такий центр майже неможливо - це дуже дорого. Але закупити послуги для визначеної кількості осіб і передбачити на це кошти вони цілком можуть», - розповіла Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії».

Також представники ОТГ відвідали й інші сервіси БО “Світло надії”. Зокрема, Молодіжний центр, де побачили роботу із підлітками та молоддю; Навчально-виробничий центр, на базі якого ефективно діють навчання та працевлаштування за напрямками столярна та швейні справа; Центр адаптації для бездомних та осіб, звільнених із місць позбавлення волі.  

«На місцях маємо чимало проблем із тими категоріями населення, про які сьогодні говорили. Проте такі питання, як протидія торгівлі людьми та домашньому насильству, повинні стати нашими пріоритетами. Завдяки сьогоднішньому заходу ми зрозуміли наскільки латентними і актуальними водночас є ці проблеми. Відвідавши Кризовий центр для жінок БО “Світло надії”, ми бачимо, наскільки важливо вирішувати їх!», - поділилася враженнями Надія Гудзенко, заступник голови Мачухівської ОТГ.

Захід відбувся в рамках проекту «Посилення громадського контролю за виконанням політики протидії торгівлі людьми у Полтавській області», що реалізується  БО «Світло надії» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україніза фінансування Міністерства закордонних справ, торгівлі і розвитку Канади (DFATD) та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


16 Серпня 2018

Сьогодні відбулась зустріч із соціальними працівниками, які проводять роботу з прискорення заходів з подолання ВІЛ-інфекції в Україні для обговорення стану реалізації проекту HealthLink на Полтавщині.

“Станом на 14 серпня 2018 року ми вже протестували 108 сексуальних партнерів людей, які живуть з ВІЛ у Полтавській області. 12 з них виявилися позитивними та доведені до диспансерного обліку. На даний момент, вже 10 клієнтів почали прийом АРТ”, - коментує Олександр Соляник, керівник медико-соціальної служби БО “Світло надії”.

Учасники обговорили робочі моменти під час виконання завдань проекту, провели аналіз стану виконання індикаторів компоненту та провели моніторинг ведення первинної документації.

“Для того, щоб не допустити виникнення СНІД-індикаторних захворювань важливо виявляти нові випадки захворювання на ранніх етапах. Для цього ми проводимо інформаційно-профілактичну роботу та тестування. Варто почати приймати АРТ вчасно - це збереже імунну систему людини. Для якісного лікування необхідно безперервний прийом ліків та користування презервативами”, - розповідають учасники зустрічі.

Зустріч відбулась в рамках компоненту “Посилення спроможності НУО ефективно впроваджувати заходи для подолання епідемії ВІЛ-інфекцій/СНІДу в перехідний період від донорського фінансування до коштів місцевих бюджетів” проекту HealthLink “Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ”, що реалізує БО “Світло надії” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)”.


16 Серпня 2018

Сьогодні у Полтаві представники БО «Світло надії» та Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА провели круглий стіл «Забезпечення сталості функціонування національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Полтавській області», на якому обговорили графік проведення навчальних тренінгів для 160 спеціалістів 26 мультидисциплінарних робочих груп. Визначним є те, що це вперше Посольство США в Україні підтримало проект з протидії людьми.

«Співпраця з громадськими організаціями дає можливість залучати додаткові кошти та ресурси на соціально важливі проекти. На сьогоднішній зустрічі ми домовилися про навчання фахівців в районах, що є актуальним, оскільки за останній рік відбулися певні кадрові зміни. Для спеціалістів, які займаються протидією торгівлі людьми, такі заходи мають бути щорічними», - сказала Наталія Шкоденко, заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА.

Перший з восьми дводенних тренінгів відбудеться 11 вересня. Завершити навчання організатори планують до кінця листопада цього року. В рамках проекту заплановані, зокрема, розміщення по місту 12 тематичних білбордів та сітілайтів до Європейського дня боротьби із торгівлею людьми, який відзначається 18 жовтня. Потреба проведення навчання викликана плинністю кадрів в органах виконавчої влади. Така ситуація обумовлює необхідність проведення постійного підвищення кваліфікації спеціалістів в районах для якісного впровадження заходів з протидії торгівлі людьми на місцях. Заплановано 8 дводенних тренінгів, які будуть проводитися у Полтаві з 11 вересня і до кінця листопада 2018 року. Зазначимо, що вперше в Україні Посольство США підтримало проект, спрямований на діяльність з протидії людьми.

«До складу цих груп входять представники різних структурних підрозділів: Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділи освіти, Служба у справах дітей, Центр зайнятості, поліція тощо. Це ті суб’єкти, які, маючи окремі повноваження, разом виявляють випадки торгівлі людьми та надають допомогу постраждалим. Наша мета - підвищувати їх кваліфікацію», - розповіла Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії».

Захід здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

15 Серпня 2018

15 серпня 2018 року Вікторія Лоза та Віктор Шилов, фахівці БО “Світло надії” провели тренінг «Підвищення рівня обізнаності працівників тактично-оперативної роти щодо питань ВІЛ/СНІДу та ЗПТ» для поліцейських Хорола. Мета заходу - наголосити на важливості профілактичних заходів у роботі з групами ризику та співпраці з медиками та представниками громадських організацій.

«Ми повинні чітко розуміти, що наркозалежність - це хвороба. Якщо призупинити доступ до замісної підтримувальної терапії, людині буде важче вилікуватися. Сьогодні ми розповіли поліцейським, що завдяки налагодженій з ними співпраці ми зможемо контролювати ситуацію поширення інфекційних захворювань серед населення», - розповідає Сергій Жук, Вікторія Лоза, програмний менеджер БО «Світло надії».

Разом з учасниками було розвінчені міфи про ВІЛ, туберкульоз та гепатит С. Також вони обговорили як необхідно діяти при затриманні людини з підозрою на туберкульоз. Не залишили без уваги питання постпрофілактики у разі укола голкою від шприця та при пошкодженнях протягом затримання чи обшуку.

«Сьогодні ми отримали максимум інформацію, що допоможе нам вберегти своє здоров’я. Було дуже цікаво та корисно дізнатися про стан ЗПТ та АРТ в Полтавській області, що потрібно робити у разі інфікування та як забезпечити безперервний доступ до лікування наркозалежних”», - зазначають учасники тренінгу.

Захід відбувся за ініціативи Альянсу громадського здоров’я у рамках компоненту «Підвищення рівня обізнаності представників правоохоронних органів на регіональному рівні стосовно ВІЛ/СНІДу та ЗПТ».15 Серпня 2018

14 серпня лідери ТБ спільноти Оля Клименко та Сергій Миронюк спільно з керівником проекту Наталею Проць завітали з візитом до Львівського Центру Легеневого Здоров'я.

Провели зустріч із директором центру Рак Любомиром Михайловичем та заступником Накінечним Зиновієм Романовичем. Відвідали відділення хіміорезистентного туберкульозу та єдине в Україні тубменінгітне відділення, де перебувають найскладніші пацієнти, які хворіють на ТБ в інтенсивній фазі з супутніми патологіями нервової системи.

«Дитяче відділення — це заклад, що не має права на існування. 90% дітей, які перебувають на стаціонарі, можуть лікуватись амбулаторно. Попри опір, ми наполягали на скороченні ліжок у всіх відділеннях. Сподіваюсь, вдасться на місце дитячого стаціонару перенести хіміорезистенте віддідення, тим самим відокремивши його від закладу. Адже, окрім лікування туберкульозу, ми ще маємо пульмунологічне та хірургічне відділення», — розповів Любомир Михайлович Рак.

«На сьогоднішній день заклад повністтю забезпечений протитуберкульозними препаратами (окрім нових), витратними матеріалами та частково супроводжуючою терапією. Це результат роками налагодженої роботи, і тому, навіть якщо трапляється затримка державних закупівель, ми здатні забезпечити наших пацієнтів усім необхідним», — повідомив Зиновій Романович Накінечний.

«Маючи сталу та злагоджену роботу фтизіатричної служби та налагоджену комунікацію з неурядовою організацією БО "БТ Мережа ЛЖВ м. Львів", залишається актуальним питання внутрішньої самостигми пацієнтів з ВІЛ/ТБ та бар'єром у доступі до лікування гепатиту С. Також у Центрі відсутня КТ. Робиться все можливе, щоб ці фактори не стали тягарем пацієнтів. Завдяки небайдужості керівників до наявних проблем, укладено угоду з діагностичним центром для проведення безкоштовних обстежень КТ пацієнтам лікарні.Наприклад, у штат Центру введено психолога від нашої організації, який професійно допомагає людям із хворобою подолати переживання. Ми віримо, що роблячи дії, крок за кроком ми досягнемо позитивних змін», — поділився Сергій Миронюк.

Львівщина — передова область по багатьом показникам. Закупівлі послуг, ініціативність, готовність до змін і, головне, підхід до лікування. Результати діяльності та ефективного розподілу коштів очевидні — постійно створюються правильні умови для пацієнтів і безпечні — для персоналу. Гарне ставлення підтверджують особисто клієнти закладу. Це перша область, в якій пацієнти не скаржились на харчування, чи, що змушені купувати медикаменти та витратні матеріали за власні кошти.

Також підтверджено, що немає проблеми з оформленням інвалідності. Це перший центр, де операції для людей з ТБ абсолютно безкоштовні. Завдяки об'єднанню, реформуванню відділень, протягом року вдасться досягти госпіталізації по одному пацієнту на палату. Як це має бути за умов дотримання інфекційного контролю. Вже зараз приміщення відгороджені одне від одного, що знижує рівень небезпеки перехресного інфікування.

«Сподіваюсь, що медпрацівникам на чолі з таким завзятим керівництвом вистачить наполегливості, терпіння та бажання довести все до потрібного стану, адже ще є над працювати!», — поділилася Оля Клименко, керівник БО TBpeopleUkraine.

Захід відбувся у рамках компоненту 10М «Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти» проекту «Сталі системи охорони здоров'я 100% життя», який реалізуєтьсяБО «Свет надежды» / CO «Light of Hope» за підтримкиМережа ЛЖВ.

14 Серпня 2018

13 серпня 2018 року Сергій Жук та Віктор Шилов, фахівці БО “Світло надії” для поліцейських Пирятину провели тренінг «Підвищення рівня обізнаності працівників тактично-оперативної роти щодо питань ВІЛ/СНІДу та ЗПТ». Мета заходу - акцентувати увагу на профілактичні заходи у роботі з групами ризику та співпраці з медиками та представниками громадських організацій.


«Спільними зусиллями ми маємо сприяти безперервному доступу до лікування та тестування наркозалежних, адже саме так ми можемо контролювати поширення інфекційних захворювань серед населення. Задача поліцейських - надавати інформацію про місцезнаходження послуг для споживачів ін’єкційних наркотиків та направляти їх до цих закладів», - розповідає Сергій Жук, керівник напрямку політики та комунікації БО «Світло надії».


Учасники обговорили причини інфікування ВІЛ, гепатитом С, туберкульозом, розвінчали міфи, які досі розповсюджені у нашому суспільстві та переглянули фільм про затримання у небезпечних ситуаціях, а саме пошкодження голкою від шприца, при підозрі на туберкульоз та інших.


«Сьогодні я отримала досить інформації, щоб захистити себе від небезпечних інфекційних хвороб. Ми можемо бути впевнені лише у своєму здоров’ї, тому варто з обережністю до цього ставитися. Важливо забезпечити безперервний доступ до отримання замісної та антиретровірусної терапії. У разі підозри на інфікування необхідно відразу звертатися до профільних закладів», - зазначає Олена Радковська, поліцейський конвойної служби ізолятора тимчасового тримання №2 м. Пирятин.


Захід відбувся за ініціативи Альянсу громадського здоров’я у рамках компоненту «Підвищення рівня обізнаності представників правоохоронних органів на регіональному рівні стосовно ВІЛ/СНІДу та ЗПТ».


14 Серпня 2018