Новини

В консультаційний кабінет БО «Світло надії», що знаходиться у Полтавському обласному центрі СНІДу, звернувся Михайло. Він проживає у Кременчуцькому районі. Працює у приватному сільському господарстві. Про свій ВІЛ статус дізнався давно, але як жити із цим повністю не усвідомлював. Нехтував порадами медиків. “Зараз врешті зрозумів, що життя одне й за нього потрібно боротися. Звернутися до фахівців мені порадив інфекціоніст. Сказав, що я зможу отримати соціальні послуги та сформувати прихильність до якісного лікування. Спочатку - це було дивакувато, але коли здоров’я почало погіршуватися, стало не по собі...”, - розповів Михайло. 

“Вже після проведення першого мотиваційного консультування Михайло визначив для себе пріоритети. Погодився виділити час на проходження інтервенції «Школа пацієнтів», де отримав всю необхідну інформацію для життя з ВІЛ”, - наголосив Андрій Іскра, соцпрацівник БО “Світло надії”. 

Також був складений план прихильності прийому препаратів, що зручний чоловікові і не суперечить його життєвому режиму. Адже найчастіше він полишав приймати АРТ через постійну зайнятість на роботі. Найбільше Михайла турбувало чи будуть побічні дії від препаратів і які саме. Заспокоїли та роз'яснили фахові психологи. І наголосили, що у разі виникнення запитань на постійному зв'язку із чоловіком завжди соціальний працівник! Михайло залишився задоволений: дім, робота, рідні, друзі - попереду щасливе життя!


13 Серпня 2019

3 міжнародні рейсові автобуси із центрального автовокзалу “Полтава” вирушили сьогодні до Польщі. Проводжали їх і експерти БО “Світло надії” спільно із фахівцями Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА,  Полтавського місцевого центру з надання БВПД та працівниками відділу по боротьбі зі злочинами, що пов'язані із торгівлею людьми Національної поліції в області.

“Сьогодні, у Всесвітній день протидії торгівлі людьми ми намагаємося кожному пасажиру донести важливу інформацію! Як захистити себе від сучасної форми рабства, куди звертатися в разі складної ситуації. Інформаційні листівки отримав кожен охочий. Консультували юристи”, - запевнила Світлана Большева, програмний спеціаліст БО “Світло надії”.

Чимало жителів Полтавщини поїхали за кордон. Хтось відпочивати, хтось - працювати.

“За плечима чималий багаж та сподівання, щоб все вдалося! Їдемо цілою родиною до Вроцлава. Працювати. Фірму перевірили, всі потрібні документи зібрали,” - розповіла пасажирка Катерина.

“Здивований, що зараз є люди, які так активно піклуються про протидію торгівлі людьми. Тепер маю листівку з інструкціями, в разі чого! Звісно, буду звертатися за потреби! Чесно кажучи хвилююся, бо це ж інша країна, інші люди! ” - наголосив пасажир Максим.

Пам'ятайте - небезпеку видно не одразу! Телефонуйте безкоштовно та анонімно з мобільного на гарячу лінію з протидії торгівлі людьми: 527. За потреби звертайтеся до БО “Світло надії” й вам обов'язково допоможуть!


 Захід організували БО “Світло надії” спільно з Управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА за сприяння Міністерства соцполітики України, Представництва МОМ в Україні, Представництва ОБСЄ і кампанії “А 21”, а також за підтримки Полтавського місцевого центру з надання БВПД та Відділу по боротьбі зі злочинами, що пов'язані із торгівлею людьми Національної поліції в області.


30 Липня 2019

Полтава долучилася до Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції з нагоди Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, який традиційно відзначається 28 липня.  Фахівці БО “Світло надії” разом із медпрацівником Полтавського обласного центру СНІДу провели надважливу роботу! 

Із 65 протестованих полтавців у 6 - гепатит С. Серед інфікованих - 70-річна полтавка Катерина Іванівна.

“Побачила мобільну амбулаторію. Не думаючи підійшла. Зробила тест. Результат неочікуваний. Ніколи до цього не робила нічких тестів. Гепатит С! Як і де інфікувалася  навіть не підозрюю. Психолог заспокоїв трішки. Буду лікуватися!” - розповіла Катерина Іванівна. 

“Експрес-тест показав позитивний результат, тепер жінці необхідно зробити подальші лабораторні дослідження. Гепатит С - виліковний! Комбінована антивірусна терапія - доступна в Україні. Курс розраховується лікарем індивідуально!”- наголосив Сергій Седих, психолог БО “Світло надії”.

Варто пам'ятати, що рання діагностика захворювання - запорука міцного здоров'я! Якщо у вас був ризик інфікування - обов'язково пройдіть тест!Захід реалізований БО “Світло надії” за підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я”. 

26 Липня 2019

Іван - вчитель із Полтави. Має дружину та двох маленьких дітей. Через невелику зарплатню та одвічне питання, де взяти грошей, вирішив поїхати на заробітки. “Обрав Польщу. На одній із будівельних фірм запропонували гідні умови із щедрою оплатою. Позичивши чималу суму грошей для відкриття візи, дістався місця роботи”, - розповів Іван.

І тут, як у кінофільмі: хостел - за власний кошт, харчування - не безкоштовне, а документи відібрали, начебто для оформлення. Спочатку працював по 7 - 8 годин, потім 12-14 годин на добу. Виплат ніяких не було. Іван звертався й до місцевої поліції, але безрезультатно.  “На хліб та на воду тільки давали, щоб з голоду не померли. З цих грошей мені вдалося за 4 місяці відкласти хоч щось на дорогу додому”, - запевнив чоловік. Повернувшись ні з чим, чоловік був емоційно нестабільний. Разом із дружиною звернулися по допомогу до фахівців БО “Світло надії”. Розмови з психологом далися взнаки. Чоловік став себе краще почувати, а ще він вирішив більше не їхати за кордон й не залишати родину. Відкрив власну справу - займається внутрішніми ремонтними роботами у багатоквартирних будинках тепер у Полтаві. Має стабільний дохід й радить всім бути обачними при працевлаштуванні за кордоном.


24 Липня 2019

Ігор та Оксана разом вже більше 20 років. Пліч-о-пліч. Він навчався у Полтавській державній аграрній академії, вона - у місцевому профтехучилищі. В житті, зізнаються було все: щасливі моменти, справжня дружба і...наркотики! Декілька років тому родина розставила для себе інші пріоритети.

“Вирішили, що нам потрібна допомога фахівців, щоб почати нове життя без наркотиків. У БО “Світло надії” підтримали й порадили, що потрібно зробити в першу чергу!”- розповів Ігор. Зараз полтавська родина є учасником програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ - визнаний у світі метод лікування споживачів ін’єкційних наркотиків). 

Нещодавно у чоловіка та дружини діагностували вірусний гепатит С. “Його можна вилікувати назавжди і у нашій країні є інноваційні ліки для цього завдяки ефективності закупівель через міжнародні організації! Віримо, що разом поборемо все!” - запевнила Оксана. І додала: “Дуже добре, що у Полтаві є люди, яким не байдуже до чужого лиха. Пролікуємося і все буде добре!” Ігор та Оксана вже мають потрібні препарати. Вони отримують належну підтримку психолога й чекають на швидке одужання.Чоловік дбає про власний бізнес у Полтаві. Багато справ та активні трудобудні постійно тримають в тонусі.Оксана веде активну публічну діяльність, а вдома на них чекає улюблений пес. Родинний затишок та віра в краще майбутнє - орієнтир на кожен день для полтавського подружжя!


23 Липня 2019

 Жінку звати Лінда. Народилася у Литві, а потім разом із батьками переїхала до України. Оселилася родина у Пирятині, що на Полтавщині. Там дівчина навчалася, здобула професію швачки й покохала. Жіноче щастя тривало недовго. “Згодом чоловік почав випивати, бити й залякувати мене. Взимку виганяв вночі із будинку, сонну, без одягу. Змушував тяжко працювати, а зароблені мною гроші - витрачав на алкоголь. Вирішила, що досить!” - розповіла Лінда.

Зрештою, зараз вона  у надійній фортеці. Разом зі своїм 4-річним сином проживає у Притулку для жінок БО “Світло надії”. “Тут я у безпеці. Все чудово. Мене підтримали і фізично і морально. Дуже добре, що на Полтавщині є заклад, де можна безкоштовно проживати ще й отримати допомогу від небайдужих!  Планую поїхати до родичів у Латвію. Можливо там і залишуся...” - зауважила Лінда.

Із жінкою та її сином працює психолог. Фахівці БО “Світло надії” допомагають зібрати всі необхідні документи для подорожі на малу Батьківщину.  Лінда радіє, що все ж наважилася піти від домашнього тирана. Тепер кожен день тільки з вірою, що життя зміниться на краще.

Не мовчіть і ви!


18 Липня 2019

Належна підтримка - запорука успіху! У Миргороді до Наталії Галібіної, соціального працівника БО «Світло надії» по допомогу звернулась Анна. Дівчині 18 років. Проживає з батьками, але стосунки з ними дуже складні. “В сім’ї часто виникають конфлікти. Тому разом із друзями почала вживати наркотики (марихуану) ще з 15 років. Спочатку коли - не коли. Потім частіше. Потім 1 раз на тиждень”, - зізналася Анна. Через це у дівчини з’явилися проблеми зі здоров’ям. Крім того, з її слів, за останні півроку вона мала незахищений секс. Врешті, зважилася схаменутися і покликати на допомогу фахівців.

Дівчині було надано ряд консультацій на теми: безпечне споживання та зниження рівня вживання психоактивних речовин, ризикована поведінка й навички правильного використання презервативів. 

“Супроводила Анну до гінеколога, щоб вона проконсультувалася та отримала профілактичний огляд. Нині дівчина розуміє та зважає на всі ризики у її житті. Відвідує психолога. Стосунки з рідними нарешті покращились. Анна стала більше довіряти батькам”, - розповіла Наталія Галібіна, соціальний працівник БО “Світло надії”.

Зараз дівчина час від часу приходить за порадою до нашого фахівця. Задоволена, що наважилася відкритися. Запевняє, що зменшила кількість вживання психоактивних речовин, бо ж в планах довге життя, щасливе материнство та міцна родина!


15 Липня 2019

Щаслива історія. Знайомтеся! Ірині Кротовій - 36. Народилася у сусідній області - Чернігівській. Батьки виховували добре дівчину. Опікувалися нею та допомагали. З дитинства полюбляла кроїти й шити вбрання власним лялькам. Тому, закінчивши 9 класів,  пішла навчатися у місцевому профтехучилищі. На жаль, диплом про закінчення так і не отримала. Потрапила у погану компанію. “Подруги “підсадили” на наркотики, алкоголь. На той час це було модно у гуртожитку. А далі життя шкереберть: батьки загинули, я ж разом із “новими знайомими”  почала грабувати!” - розповіла Ірина. За скоєні злочини була двічі позбавлена волі. В місцях позбавлення волі дізналася, що почати нове життя та отримати підтримку фахівці можна у БО “Світло надії”. 

“Ми надали першу необхідну гуманітарну допомогу. Нині Ірина проживає у Центрі адаптації для бездомних та звільнених із місць позбавлення волі БО “Світло надії”. Безкоштовно отримує всі послуги, які ми можемо надати”, - запевнив Ігор Прищепа, соціальний працівник БО “Світло надії”.

 Ірині вдалося влаштуватися прибиральницею у один із торгових центрів Полтави. На жаль, стан здоров'я почав погіршуватися. У жінки діагностували ВІЛ. Наталія Швидун, соціальний працівник БО “Світло надії” наголосила: “Нині вона на стаціонарному лікуванні у Полтавському обласному центрі профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом. Під пильним наглядом лікарів та наших фахівців. Ірина розуміє, що потрібно лікуватися відповідально. Жінка стверджує, що бажання є, тому й результати вже не за горами!”


10 Липня 2019