Протягом двох днів учасниці проєкту НІЖНА (Незламна Ініціатива Жінок — Наполегливо та Активно) навчалися навичкам, які необхідні їм для ведення бізнесу.


Команда тренерів допомагала внутрішньо переміщеним жінкам:
- опанувати основи підприємництва: етапи створення, варіанти фінансування, ризики;
- розробляти фінансові бізнес-моделі: стартові витрати, ціноутворення, прогнозування прибутку;
- аналізувати ринок: визначати цільову аудиторію, вивчати конкурентів;
- вибудовувати маркетингове мислення: способи просування товарів чи послуг, створення цінності продукції, користь від співпраці з іншими бізнесами;
- вивчати правові основи ведення бізнесу: яку форму обрати, як зареєструвати, сплачувати податки.



«Захід був насичений корисною інформацією, практичними кейсами та надихаючими історіями. Особливо цінним було обговорення реальних викликів, з якими стикаються підприємці під час війни, і конкретні поради щодо їх подолання. Я отримала не лише нові знання, а й мотивацію розвивати власну справу, навіть у складних умовах», — поділилась враженнями від навчання Наталія із Миргородської громади.





«Тренери зуміли створити атмосферу, де кожен учасник відчував комфорт і мотивацію. Їхня здатність доступно пояснювати складні питання та надавати практичні інструменти для розвитку бізнесу справила велике враження», — розповіла Наталія із Лубенської громади.
Також жінки опановували навички самопрезентації. Вчилися коротко, чітко та цікаво розповідати про себе та свою ідею. Адже саме в такому форматі пітчингу вони будуть боротися за фінансову підтримку свої справи у межах проєкту НІЖНА.





«Отримала знання, які дадуть можливість представити мій бізнес лаконічно та впевнено. Тренери допомогли в підготовці мого пітчингу, дали поради та настанови», — зауважила Олена з Кременчуцької громади.


Проєкт впроваджується БО «Світло надії» за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.
Photo by CO «Light of Hope»/Stanislav Pantelei, Iryna Solianyk